Yaşam

Alman turistten görülmemiş protesto! İstediği olmayınca çırılçıplak soyunup tapınağa daldı

Endonezya’nın Bali şehrinde ilginç bir olay yaşandı. Tatile giden Alman turist Darja Tuschinski, bir tapınakta düzenlenen Hindu gösterisini izlemek istedi. Giriş bileti bulamayan kadın protesto için akılalmaz bir yola başvurdu. Tuschinski, gösterinin yapıldığı tapınağa çıplak şekilde girdi.

TAPINAĞIN KAPILARINI ZORLA AÇTI

Tuschinski’nin tapınağın kapılarını zorla açtığı ve bir adamın onu durdurmaya çalışmasına karşılık el hareketi yaptığı görüldü. Olayı gören diğer turistler neye uğradığını şaşırdı.

HAPİS CEZASI ALABİLİR

Turistin kaldığı bungalovda da sık sık çıplak dolaştığı belirtildi. Bali’nin kamu ahlakına aykırılık yasalarını ihlal etmekle suçlanan kadın gözaltına alınırken, iki yıl sekiz ay hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı.

TAPINAK YETKİLİLERİ, ÖZÜR DİLEDİ

Tapınak yetkilileri, ziyaretçilerden özür dileyerek, Tuschinski’nin eylemleri nedeniyle oluşan “kötü enerjiyi” gidermek için bir ritüel düzenledi. Polis, Tuschinski’ye alkol ve uyuşturucu testi yaptı ancak test sonuçları henüz açıklanmadı. Tuschinski’nin, kendisine bilet verilmediği için strese girdiği ve paraya ihtiyaç duyduğuna inanılıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu