Araç satacaklara “ikiz çek” tuzağı

gvB 5skT1061gWINF3AY9w

Kocaeli’de araçlarını satan kişilere “ikiz çek” vererek dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 22 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin güvenlerini kazandıkları araç satıcılarını “ikiz çek” vererek dolandırdığı anlaşıldı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince siber suçların men ve takibine yönelik soruşturma kapsamında 23 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, aralarında hakkında 17 ayrı “nitelikli dolandırıcılık” suçundan yakalama kararı olan bir kişinin de bulunduğu 22 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda, 2 ruhsatsız tabanca, ruhsatsız pompalı tüfek ile 18 mermi, alım satım işlemlerinde kullanılmak üzere hazır tutulan ikiz çek, suça konu çek kullanılmak suretiyle alımı yapılan ATV aracı ele geçirildi.

GÜVEN KAZANDILAR Emniyetteki işlemleri süren şüphelilerin, online alışveriş sitelerindeki binek otomobil, deniz motoru ve forklift gibi yüksek değerli ilanların sahipleriyle açık hatlar üzerinden görüşüp güven verici konuşmalar yaptıkları, fiyatta anlaştıkları kişilerin binek otomobil, forklift, deniz motoru ve ATV gibi araçlarını ikiz çek vererek aldıkları tespit edildi. Ayrıca şüphelilerin, bu ve benzeri yöntemlerle 14 kişiyi dolandırdıkları, 5 kişiyi de dolandırmaya teşebbüs ettikleri belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir