Yükselişler, Düşüşler ve Yeni Başlangıçlar

2023 Ocak ayının 99. günü gibi hissettiren bir günde, o aya ait günlük yazılarımı gözden geçirmek için oturdum. On yılı aşkın süredir böyle bir günlük tutma alışkanlığını sürdürmemiştim. Bu sefer çıtayı düşük tuttum – günle ilgili bir cümle yazın ve “bitti” olarak kabul edin – ve bence bu sefer alışkanlığı kalıcı kılan da buydu. Bazı günler sadece birkaç kelime yazdım, bazılarında ise cümleler dökülmüş benim dışımda.

Bugün ayıma bir bakış paylaşıyorum. 2023 Ocak ayı benim için böyle geçti…

Ocak ayının 1’inde, 2023’ün günlüklerimi daha detaylı bir şekilde belgelemek istediğim yıl olduğuna karar verdim. Kendi hayatımın daha iyi bir tarihçisi olmak istiyorum. Hem fotoğraf yazmama hem de fotoğraf yüklememe izin veren (Birinci Gün uygulamasını kullanarak) bir dijital günlük tutmaya başladım.

2 Ocak’ta günlüğüme bugünün bir sınav gibi geldiğini yazıyorum. Eski aşırı düşünme ve kaçınma kalıplarına geri çekiliyorum. Bunu fark ediyorum çünkü her şey gerçekten ağır ve zor geliyor. Zihnim gürültülü ama yine de ilerlemeye karar verdim (bu benim 2023 mantram oluyor).

Üçüncüsünde, mikro iğneleme randevum var. Yüzüm günün geri kalanında kırmızı.

Dördüncüsünde, bir cüsseli kar miktarı. Büyüyü kucaklamaya çalışıyorum.

Bu, Wit & Delight içeriğiyle iç tasarım alanında daha da ilerlediğimi duyurduğum ay. Danışmanlık randevuları vermeye başladım. Seyircimizden o kadar çok destek var ki bu harika hissettiriyor, ancak yine de bir sahtekarlık sendromu hissi ürperiyor.

Bu ay Bennett’i kendi odasına alıyoruz. Misafir odasını kendisi için talep ediyor ve değişiklikten çok memnun.

Ailece yemeklerimizi daha çok yemek masasında birlikte yiyoruz. Bir gece taco yaparım ve çocuklar Aşk onlara. Uzun zamandır yaptığım hiçbir şeyi beğenmiyorlar ve bu beni çok mutlu ediyor.

Ayın ortasında gerçekten garip rüyalar görmeye başlıyorum. Birkaç panik atakla uğraşıyorum. Akış kitabını okumaya başladım ve tamamen aklımı başımdan aldı.

Arkadaşlarla vakit geçirmek tüm ay boyunca bir önceliktir. Böyle bir durumda, sadece beş malzeme gerektiren gerçekten harika bir arpacık soğanlı turta yapıyorum (tarifi Fransız Ülke Yemekleri Mimi Thorisson tarafından). Bunun tekrar tekrar yapacağım bir şey olduğunu hemen anlıyorum. Ayrıca en iyi yaşam tüyolarından birini de öğreniyorum: Salata sosunuzu neredeyse boş bir Dijon hardalı kavanozunda yapmak.

Bu ay bana en çok yakışan renklerden birinin parlak yeşil olduğunu fark ettim. Bunu hiç beklemiyordum ama tüm kalbimle kucaklıyorum.

20 Ocak’ta Joe ve ben, arkadaşlarla bir kabin hafta sonu için kuzeye gidiyoruz. Kuskus, kayısı ve rezene salatası ile salamura edilmiş ve kızarmış domuz omzunu yiyoruz. Tatlı olarak Basque cheesecake yiyoruz ve fernet içiyoruz. Antikaya gidiyoruz ve kışın Superior Gölü’nün sert doğasına hayran kalıyoruz.

23’ünde, yataktan zar zor kalkabiliyorum. Sonunda yaptığımda, on beş dakika bisiklet sürmeye karar verdim. Günümün gidişatını değiştiren kırk beş dakikalık bir yolculuğa dönüşüyor.

Bu ay çok daha az içiyorum – sadece başkalarıyla yemek yerken. Neredeyse her gün bir kapasitede çalışıyorum. Benim için bu, vücudumu değiştirmek için çalışmakla ilgili değil; duygusal olarak daha iyi hissetmek için çalışmakla ilgili. Gerçekten iyi hissettiriyor.

Ayın 24’ünde regl oluyorum ve son zamanlarda huysuzluğumun pislik olduğum anlamına gelmediğini fark ediyorum – sadece hormonal. Ertesi gün, PMS ile uğraşırken söylediklerim için özür dilerim.

Bu yazıyı Ocak ayının son tam haftasının sonunda yazıyorum. Bu hafta sonu, bir raclette partisi için arkadaşlarımı ağırlıyorum. Bir kutup girdabının ortasında mükemmel bir aktivite gibi görünüyor! Önümüzdeki günlerde güya güneş yeniden doğacak ve bu bana hep yeni başlangıçlar gibi geliyor. İşte Şubat ayında yeni bir başlangıç.

Sevdiğiniz Şey: Evde ve Hayatta Neden Önemlidir?

Sevdiğiniz Şey: Evde ve Hayatta Neden Önemlidir? 7

Geçen ay Wit & Delight’ta temamız kişisel tarzınızı tanımaktı. Kişisel tarzınızı nasıl tanımladığınız konusunda gerçekten net olduğunuzda keşfetmesi çok daha kolay bir konu olduğundan, doğal bir sonraki adım olarak Şubat temasını seçtim.

Bu Şubat ayı temamız, hayatta ve özellikle tasarımla ilgili olarak yalnızca sevdiğiniz şeylere odaklanmakla ilgili.

Bugünlerde kendimi bu fikre geri dönerken buluyorum – odak noktamın çoğunu sevdiğim şeylere veriyorum. Bu yaklaşım, günlerimi nasıl geçirdiğimi, zamanımı kiminle geçirdiğimi, evime getirmeyi seçtiğim şeyleri ve çok daha fazlasını etkiler.

Sevdiğimiz şey, insan olarak kim olduğumuzun büyük bir ifadesidir. İkincisini bulmak ömür boyu sürecek bir çabadır, ancak ilkini belirlemek biraz daha kolaydır.

Tasarım söz konusu olduğunda, sevdiğiniz şey sadece estetik değil, aynı zamanda işlevdir. Ağırlık, doku ve ölçek gibi unsurlarla ilgilidir. Bu, bir malzemenin zaman içinde nasıl aşındığıyla ilgilidir; mükemmel şekilde temiz tutmanın kolay olup olmadığı veya yaşını gösterip göstermediği. Sevdiğiniz şey, sevdiğiniz renk veya desenin ötesinde tercihlerinizin bir yansımasıdır. Bu yüzden evinize ne alacağınızı belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli filtrenin bu olduğunu düşünüyorum. Ve bunun bir bedeli olduğunu belirtmekte fayda var. Olumsuz bu şekilde çalışmak – sizi ağırlaştıran ve sizi tatmin etmeyen bir sürü gereksiz bagaj.

için elbette mümkün değildir. Her bir şey evlerimizde içimizi neşeyle aydınlatmak için. Yalnızca işlevsellik için olan öğeler ve evimizdeki diğer insanlarla uzlaşmayı temsil eden parçalar olacak. Sorun yok. Bu fikir, basitçe farklı bir zihniyet aşılamakla ilgilidir – gelecekte vereceğimiz tasarım kararlarını belirlediğimiz yeni bir mercek.

Tasarım söz konusu olduğunda, sevdiğiniz şey sadece estetik değil, aynı zamanda işlevdir. . . . Bu yüzden evinize ne alacağınızı belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli filtrenin bu olduğunu düşünüyorum.

Bu daha sonra şu soruyu akla getiriyor: Nasılsınız? Bilmek bir şeyi gerçekten sevdiğinde? Açık bir cevap gibi görünebilir, ancak belirlemesi zor olabilir ve bilme duygusu farklı insanlar için farklı şekillerde sunulur. Bu, Şubat ayı boyunca daha ayrıntılı olarak ele alacağım bir yanıt. Benim için, eğer bir şeyi gerçekten seviyorsam -bu bir dekor parçası, bir kumaş veya bir cam eşya seti olabilir- ona sadece hayran olmak yeterli değildir. Kendimi içgüdüsel olarak ona doğru hareket ederken, ona dokunmak ve yakından görmek isterken buluyorum. Bu fiziksel çekim, geçici bir merak duygusunun çok ötesine geçiyor.

Tasarım alanında, neyi sevdiğinizi bilmek ve seçimlerinizde bu bilgiye göre hareket etmek aynı zamanda uzun ömürle ilgilidir. Gözünüze çarpan ilk şeyi almak yerine avlanma sürecine güvenmeyi ve kucaklamayı öğrendiğinizde, evinize getirdiğiniz parçaların ömrü çok daha uzun olacaktır.

Umudum, bu zihniyetin evinizde en çok zaman geçirdiğiniz alanlardan daha fazla zevk almanızı sağlamasıdır. Neyi gerçekten sevdiğinizi nasıl tanımlayacağınızı daha iyi anlayacağınızı ve sevmediğiniz şeyleri bırakmakta kendinizi rahat hissedeceğinizi.

W&D’den Özel Çizimlerle Teknolojinizi Giydirin

Telefonunuza ve bilgisayarınıza bu ayın indirilebilir arka planlarını almak için bültenimize kaydolun!

Yaptığım En Önemli 4 İç Tasarım Hatası ve Bunları Nasıl Düzelttim?

Austin’deki evimizi inşa etmemizin üzerinden 13 yıl geçtiğine inanmak zor. Bu odaları tasarlayarak ve yaratıcılık ve keşif için tuvalim olmalarına izin vererek çok şey öğrendim ve ev de benimle birlikte gelişti. Adam ve ben, her şeyin nihayet “tamamlandığını” düşündüğümüz anda, aniden evin yenilenmeye veya ince bir yenilemeye ihtiyaç duyan yeni bir köşesini fark ettiğimiz konusunda şaka yapıyoruz.

Ve gerçekten, başka türlü olmazdı. Benim için en iyi ev türleri sürekli gelişiyor ve her birimiz için neyin anlamlı olduğunu yansıtan bir ev yaparak, daha özgün, neşeli ve tasasız yaşamamız için bize güç veren bir yer yaratabiliriz. Her şey bir anda olmaz; gerçekten sevdiğimiz bir ev tasarlamak zaman alır.

Geçenlerde evin ilk taşındığımızdan bazı eski fotoğraflarına bakıyordum ve diyelim ki… uzun bir yol kat etti.

Öyleyse, bir içki alın, rahatlayın ve bugüne kadar yaptığım en büyük tasarım “hatalarından” bazılarını yeniden yaşarken aşağıdaki videoyu izleyin. Ve evimizi bugünkü haline getirmek için öğrendiğim tüm tasarım dersleri.

Tasarım hatası: Çok fazla yerleşik kurulum

Evimizi tasarlamak için mimarımızla birlikte çalışırken, ofislere, oturma odasına ve mutfağa gömme raflar ve dolaplar eklemeye karar verdik. Depolama için harikaydı ama bir odayı zaman içinde uyarlamak ve yeniden düzenlemek için o kadar da iyi değildi. Yerleşikler oldukça kalıcıdır ve mobilya kadar değiştirilmesi neredeyse kolay değildir. On yıl sonra, zevklerim değişti ve boşlukları çok kapalı ve ağır hissettiren bazı yerleşik öğeler vardı. Bir şeyleri açıp odalara biraz daha ferahlık vermek istedim.

Düzeltme: Yerleşikleri kaldırın ve daha basit bir estetiği benimseyin

Ev ofisimde yerleşiklerin tanıtımını yaptık ve onları, alanı en üst düzeye çıkaran ve zevkim geliştikçe farklı mobilya ve aksesuarlarla yeniden tasarlamamı sağlayan basit bir masaüstü ile değiştirdik. Aynı zamanda ışığı en üst düzeye çıkarır ve tarzımın bugün olduğu yerle daha uyumlu hissettiren bir ferahlık ve sadelik duygusu yaratır.

Tasarım hatası: Mutfağı penceresiz tasarlamak

Bu muhtemelen benim en büyük tasarım pişmanlığım, çünkü mutfakta çok fazla zaman harcıyorum ve evimizin bir ton doğal ışık almayan tek yeri orası. Adil olmak gerekirse, bu tasarım ince ayarı, evin tüm kat planının yeniden yapılandırılması anlamına gelirdi. Mevcut mutfağımızın dışarıya bağlanan herhangi bir duvarı yok ama keşke evimizi tasarlama sürecine ilk başladığımızda büyük bir mutfak penceresine öncelik vermiş olsaydım.

Düzeltme: Beyaz sıva ve daha az rafla işleri aydınlatın

Bu “düzeltme”, bazen maliyeti engelleyici ve/veya gerçekçi olmadığını göstermektedir. Gerçekten sorunu düzeltin ve yapmanız gereken bir sonraki en iyi çözüme geçmek. Evlerimiz asla her yönden mükemmel olmayacak ve bu tamamen sorun değil. Bu meydan okuma için, mutfağımızda yapabileceğim ve mümkün olduğu kadar fazla ışığın girmesine izin verecek bazı uygun fiyatlı ince ayarlar için beyin fırtınası yaptım.

İlk olarak, ağır paslanmaz çelik davlumbaz çerçevemizi beyaz sıvadan yapılmış özel bir çerçeveyle değiştirdik. Çok daha parlaktır ve mekana gelen tüm doğal ışığı yansıtır.

Daha sonra, alanı açmak ve mutfağın bu arka duvarına daha fazla ışık girmesini sağlamak için ağır koyu renkli ahşap rafların bir kısmını demonte ettik. Üst rafı çıkardık ve bir üst dolap paneli çıkardık. Mini mutfak tadilatımız hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Tasarım hatası: TV’yi şöminenin üzerine koymak

Evimizi inşa ettiğimizde, oturma odasına bir TV koymamız “zorunda” olduğumuzu varsaydık çünkü… yani, diğer herkesin yaptığı buydu! O zamanlar evde uzanmak için belirlediğimiz tek yer orasıydı, bu yüzden bariz yer gibi görünüyordu. Bununla birlikte, bu aynı zamanda evin ön kapıdan girdiğinizde gördüğünüz alanıdır ve büyük düz ekranımız, tasarım gözümü çıldırtacak kadar göze batan bir his vermeye başladı. Evimizin ana yaşam alanında odak noktası olarak bir kara kutu istemedim.

Ayrıca, TV’nin daha modern görünmesini sağlamak amacıyla, TV’yi yerleştirmek ve aynı hizada olmasını sağlamak için duvarı gömme bir girinti ile tasarladık. Ancak, satın aldığımız TV için mükemmel boyutta olmadığı için biraz garip görünüyordu.

Çözüm: “Kuralları” bir kenara bırakın ve alanınızı SİZİN nasıl yaşamak istiyorsanız öyle tasarlayın!

Kendime nasıl olduğumu sorduğumda Gerçekten oturma odamızı kullanmak istedim, bunun gevşemek, rahatlamak, ilham almak ve arkadaşlar ve aile ile bir araya gelmek için bir alan olmasını istediğimi fark ettim. Biz de bu hedefleri göz önünde bulundurarak oturma odasının düzenini yeniden tasarladık. TV’yi kaldırdık ve girintiyi doldurduk, ardından duvarın geri kalanına uyması için üzerini sıvadık, böylece büyük bir açıklama sanatı asabildik.

Ardından, egzersiz ekipmanlarının bulunduğu az kullanılan bir odayı aile TV alanımıza dönüştürdük. Küçük ve şirin, ailece sinema gecelerimiz için mükemmel bir yer.

Tasarım hatası: Çok uyumlu dekorasyon

Tasarım yolculuğuma ilk başladığımda, şu anki kadar güçlü bir zevk anlayışım yoktu. Ve kendi tasarım gözüme o kadar güvenmediğim için kendimi başka alanlarda okuduğum veya gördüğüm kurallara uyarken buldum. Her şeyin simetrik olması gerektiğini ve bir odadaki mobilyaların birbiriyle uyumlu olması gerektiğini düşündüm! Sonuç sıkıcı, öngörülebilirdi ve herhangi bir gerçek ruh ve karakterden yoksundu.

Düzeltme: Ev dekorunuza oyun duygusu aşılayın

Zamanla, dekorumla oynama ve daha çok eğlenme konusunda güven kazandım. Doku eklemek, asimetrik kompozisyonlarla oynamak, beklediğim şey yerine sevdiğim şeyle gitmek. Artık evim daha çok katmanlı, dokusal, sıcak, ilginç… ve çok daha fazla ben!

***

Yıllar boyunca evimdeki en büyük değişiklik? Trendleri takip etmek yerine her mekanda nasıl yaşamak ve hissetmek istediğime karar vererek başlıyorum. Bir zamanlar izlediğim “kuralları” bırakıp bunun yerine rahatlığı ve bağlantıyı merkeze koyarak, satın aldığım şeyleri yeniden önceliklendirmeme yardımcı oldu. Pinterest’e layık başka bir alan yerine, yatak odam benim sığınağım haline geldi, yemek masası gerçek hayatla bağlantı kurmak için bir yer. Tıpkı benim gibi gelişmeye devam edeceğini bildiğim bir yolculuk.

Şubat Burç 2023 | Zeka ve Zevk

İşte hepimizin beklediği an geldi! Derin bir dinlenme ve iç gözlem döneminden sonra yıldızlar, hayallerimizi gerçekleştirmemize yardımcı olmak için hizalanır!

Şubat, 5 Şubat dolunayının gelişiyle bir patlama ile başlar. Dramatik Aslan burcunda gerçekleşen bu etkinlik, 2012’nin sonlarında ve 2022 boyunca yaşadığımıza çok benzer yoğun bir konfigürasyonla geliyor. Geçmişle gelecek arasında bir çatışma, bu nedenle kendinizi bir yol ayrımında görüyorsanız yeni seçeneği tercih edin , ne kadar korkutucu olursa olsun. Evren cesaretinizi ödüllendirecek!

Ayın öne çıkan özelliği, zevk gezegeni Venüs’ün gökyüzündeki en güçlü konumunda olması. Astrolojide Venüs parayı, romantizmi, sanatı ve sosyal etkileşimleri yönetir ve 19 Şubat’a kadar bu alanlardaki hedeflerimizin hepsi elinizin altında olacak! 8 Şubat ve 15 Şubat, aziz bir hayalin peşinden koşmak için özellikle olumlu. Bu yıl Sevgililer Günü çok tatlı olmayı vaat ediyor. Yani bu tatili pek sevmeseniz bile, o pembe gözlükleri takıp aşka teslim olmaya karar verebileceğiniz anlardan biri!

Kova mevsimi, 18 Şubat’ta Güneş Balık burcunun göklerini aydınlatmaya başladığında sona eriyor. Önümüzdeki dört hafta boyunca yaratıcılık, romantizm, sezgi ve bağlantı temaları kollektifte dalgalanacak. Hemen ertesi gün, bu ayın yeniayı Balık burcunda karşılıyoruz. Geçen ayki yeni ayın kostümünü takiben, olasılıklarla dolup taşıyor. Bugün, bir dilek listesi yapın, çünkü evren önümüzdeki altı ay boyunca herhangi bir zamanda sizi dinleyebilir ve sizi şaşırtabilir.

Aşağıdaki Şubat burcunuzda bu ayın burcunuz için neler hazırladığını öğrenin!

Daha fazlasını mı istiyorsunuz? Aylık yıldız falı içeriğimizin tamamını burada bulabilirsiniz.

Koç Şubat 2023 Burçlar

Şubat ayında kendinizi ateşlenmiş hissediyorsunuz Koç! Bu ay, eski iş arkadaşlarınızla ve hatta belki de yeni arkadaşlarla bağlantı kurmak için çok zaman harcamayı seçen sıra dışı ağ oluşturucusu sizsiniz. Evinizde küçük bir toplantıya ev sahipliği yapmayı bile tercih edebilirsiniz, ancak gereksiz dramadan kaçınmak için bunu yoğun 5 Şubat dolunayından sonra yapın!

En azından Sevgililer Günü ilginç olabilir. Kutlamak için dışarı çıkmak gibi hissedeceksiniz. Ne yazık ki, randevunuzla tekneyi çok fazla sallamaya karar verirseniz, bazı rahatsız edici anlar yaratabilirsiniz. Olumluya odaklanın ve her şey iyi olacak! 20 Şubat’ta sevgili Venüs, hem romantizme hem de cüzdanınıza iyi gelen burcunuza giriyor. Fiyatlarınızı yükseltmek veya daha uygun bir fiyat istiyorsanız, ay sonuna doğru hamlenizi yapın.

Boğa burcu Şubat 2023 Burçlar

Ayın başlangıcı, 5 Şubat dolunayının sizden bir değişiklik yapmanızı istemesiyle yoğun olabilir. Korkutucu olsa bile, eskiyi terk edip yeniye geçme zamanı. Birçok yönden, bu geçmişten gelen bir patlama, Boğa!

İyi haber şu ki, bundan sonra hayat çok daha kolaylaşıyor! Balık burcundaki Venüs, hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak. Ayın ilk yarısında meslektaşlarınızdan ve ortak çalıştığınız kişilerden destek almanıza yardımcı olacak, bu nedenle mümkün olduğunca sosyalleşmeye ve bağlantı kurmaya odaklanın. 19 Şubat yeni ayı, ister aklınızda bir fikir olsun ister sadece eğlenmek için yaratıcı olmak için idealdir. Bugün, evinizin etrafında bir DIY projesine başlayın veya en azından bazı sanat eserlerini veya mobilyaları etrafta gezdirin. Şekiller ve renklerle oynamak, içinizdeki ilham perisini yeniden uyandıracaktır!

İkizler burcu Şubat 2023 Burçlar

4 Şubat Venüs-Mars çatışması İkizler burcunda dram kapınızı çalıyor olabilir. Özellikle işle ilgili etkileşimler söz konusu olduğunda dikkatli olun. İş hakkında konuşurken, Venüs ve Neptün arasındaki tatlı bir bağlantı, itibarınız için harika bir haber anlamına gelebilir. 15 Şubat’ta, uzun vadeli kariyer hedeflerinizin neler olduğunu düşünmek için mutlaka oturun. Bu günde, evren sesinizin kükremesini duyacağından emin!

Hedeflerinize ulaşmak için biraz daha eğitime veya çalışmaya ihtiyacınız olduğunu düşünüyor musunuz? 17 Şubat ile 22 Şubat arasındaki günler, evinizin rahatlığında okula dönmeniz veya bir MasterClass’a kaydolmanız için size destek olur. Sevgili İkizler, öğrenmek geleceğinizde büyük rol oynayacak, bu yüzden bu trendde ilerlemek iyi bir fikir olacaktır.

Kanser Şubat 2023 Burçlar

Ayın ilk yarısı, en sevdiğiniz şey olan, evde sevdiklerinizle rahatlatıcı anlar geçirmek olan Yengeç’i yapmak için ideal. Bu, özellikle yoğunlukla dolup taşan 5 Şubat dolunayı için geçerlidir. Mümkünse, mümkün olduğunca dinlenebilmek için bu hafta sonu takviminizi boşaltın.

20 Şubat’tan itibaren varlıklı Venüs kariyer sektörünüze giriyor ve iş hayatınız önümüzdeki üç hafta boyunca aşırı derecede meşgul olacak. Projeleri başlatmak veya başlatmak, ihtiyaçlarınızı üstlerinize iletmek ve hatta kariyer değişikliği yapmak için bu zamanı kullanın. Size yardımcı olacak iki yararlı gezegen olan Venüs ve Jüpiter’e sahip olacaksınız! Ayın sonuna doğru iş yerinde işler biraz çılgına dönebilir, bu nedenle hızınızı ayarladığınızdan ve yükünüzü yönetilebilir durumda tuttuğunuzdan emin olun.

aslan Şubat 2023 Burçlar

Şubat ayı tek başına gidilecek bir zaman değil Leo. Bu ay, yıldızlar sizden başkalarıyla bağlantı kurmanızı istiyor. Özellikle bire bir ortaklık sektörünüz öne çıkıyor. Bu enerji, bir iş ortağıyla ittifak kurarak, bir koçla çalışarak veya romantik bir ilişkiyi sağlamlaştırarak kullanılabilir. 16 Şubat, bir sözleşme imzalamak veya bir plana bağlı kalmak için şanslı bir gün.

Aşk söz konusu olduğunda Aslan, yıldızlar da senin üzerinde parlıyor. Bekarsanız, en iyi arkadaşlarınızla bazı planlar yapın ve Sevgililer Günü’nde aşk ve dostluğu kutlayın. Halihazırda adınıza konuşuluyorsa, ortam, sevgilinizle evde yemek pişirmek ve evde yemek pişirmek için idealdir. Şarap yudumlarken ve rahatlarken yeni samimiyet seviyelerine ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Başak Şubat 2023 Burçlar

Şubat tatlı olacağa benziyor Başak. Kişisel yaşamınızın yanı sıra kariyerinizde de kuantum sıçramaları yapabileceğiniz bir ay. Artık kariyer sektörünüzde doğrudan olan Mars, ilerlemek için sizi ateşledi ve elbette bu hırslı açlığı beslemelisiniz. Cesur kariyer hamleleri yapmak için şanslı günleriniz 17 Şubat, 19 Şubat ve 22 Şubat.

Ancak, romantizm için biraz yer bırakın, çünkü bu ay evren sizi aşık görmek istiyor. Sevgililer Günü, “işleri bir sonraki seviyeye taşımaktan” söz edilebilecekken, zaten biriyle çıkan Başaklar için oldukça rüya gibi. Bekarsanız ve flört etmekle ilgileniyorsanız, eşinizi bulduğunuz ay Şubat ayı olabilir. Alternatif olarak, bu ayın enerjisini, hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilecek kişilerle -bir iç mimar, sosyal medya yöneticisi, yaşam koçu veya reiki şifacısı düşünün.

Terazi Şubat 2023 Burçlar

Sevgili Terazi, ev mobilyalarında ve tasarımında bazı değişiklikler yapmayı düşünüyor gibisin. Hareketinizi 10 Şubat’tan önce yapın, bu arada beyni Merkür hala ev sektörünüzdeyken, iyi ve hızlı kararlar almanıza yardımcı oluyor.

Bu ayın sizin için en iyi haberi, iş ve eğlence arasındaki mükemmel dengeyi getirmesi! Venüs Balık burcunda, işte odaklanmanıza ve üretken kalmanıza yardımcı olacak ve cesur hareketler yapmanız veya kendinizi savunmanız için size üç büyüleyici tarih getirecek. 8 Şubat, 14 Şubat ve 15 Şubat tarihlerini takviminizde en şanslı günleriniz olarak işaretleyin. Ardından ayın ikinci yarısında, Güneş’in parlak ışığı yaratıcılığınızı uyandıracak. Sanat araçlarınızın tozunu alarak ve sadece eğlenmek için yaratıcı hale gelerek onu onurlandırın.

Akrep Şubat 2023 Burçlar

Şubat ayının astrolojisi, o ev projesi Akrep’e tüm son rötuşları yapmak için mükemmel. 17 Şubat’a kadar, Güneş’in sıcak ışığı ev bölgenizi aydınlatmaya devam ederken, stilleri arayın, alışveriş yapın veya karşılaştırın.

Yaratıcılık sektörünüz de etkinlikle dolu ve gözden kaçmamalı. 15 Şubat’taki rüya gibi Venüs-Neptün kavuşumu, yaratıcılığınızın akmasına izin vermeniz için size yalvarıyor. Yeteneğiniz resim yapmak, şarkı söylemek veya dijital sanat yaratmak olsun, kendinizi ifade etmeye ve hatta sadece eğlenmek için yaratmaya çağrılıyorsunuz. Sen de bu Sevgililer Günü’nün en şanslı burçlarından birisin seksi Akrep! Partner iseniz, sevgilinizle eğlenceli bir randevu planladığınızdan emin olun. Bekarsanız, en iyi arkadaşlarınızı toplayın ve şehre gidin, çünkü evren yolunuza ilginç bir ruh koyabilir!

yay Burcu Şubat 2023 Burçlar

Yay burcunun en sosyal üyelerinden birisiniz, ancak önümüzdeki ay boyunca kalbinizin olacağı yer eviniz olacak. Hem Venüs hem de Güneş, dikkatinizin çoğunu ailenize odaklamanızı isteyecek ve siz de misafir ağırlıyor veya ağırlıyor olabilirsiniz. Veya belki de önümüzdeki yıl için yer açan derin bir temizlik projesi üzerinde çalışıyorsunuzdur.

19 Şubat’ta gerçekleşen bu ayın yeniayı, değişiklikler yapmanıza destek oluyor, bu nedenle bu tarih civarında niyetlerinizi belirlediğinizden emin olun. Yaptığınız değişiklikler olumlu ve uzun süreli olacaktır. 20 Şubat’ta Venüs Koç burcuna girdiğinde, dikkatiniz eğlenceye, eğlenceye ve zevke dönebilir. Aslında ayın son birkaç günü uzun bir hafta sonu ya da kısa bir tatil için idealdir.

Oğlak Şubat 2023 Burçlar

Sizin için Oğlak, Şubat, üzerinde çalıştığınız bir anlaşmanın imzalanabileceği bir aydır. Banka hesabınızda daha uzun vadeli güvenlik veya paraya dönüşebileceği için bu olumlu. Mümkünse, Güneş’in gezegen yöneticiniz Satürn ile buluştuğu tarih olan 16 Şubat’ta veya ona yakın bir tarihte oturum açmayı seçin.

Ev sektörünüz Jüpiter’den kozmik ışınlar alıyor – sadece bu ay değil, 16 Mayıs’a kadar! Bu süre zarfında, yıldızlarınız bir ev satın almak, yeniden dekore etmek ve hatta ailenizi genişletmek için şanslı. Bunlardan herhangi biri size doğru geliyorsa, 19 Şubat yeni ayında bir hamle yapın. Bu şanslı lunasyon, iletişim evinizde gerçekleşir ve hedefinizi gerçekleştirmenizde size yardımcı olacak kişilerle iletişim kurmanıza yardımcı olur.

Kova Şubat 2023 Burçlar

5 Şubat dolunayı nedeniyle ay yoğun bir şekilde başlarken, ayın geri kalanı umut verici görünüyor. Kova, bu dolunay topuklarınızı kazma zamanı değil – aslında, müzakere etme, denge arama ve değişimi kucaklama zamanı.

Bir hedef için çok çalışıyorsanız, Güneş ve Satürn’ün burcunuzda öpüştüğü 16 Şubat civarında bu hedef tamamen gerçekleşebilir. Bu bağlantı uzun vadeli enerji getirir, bu nedenle şu anda kabul ettiğiniz veya imzaladığınız her şeyin bir süre daha aktif kalacağının farkında olun. Daha fazla iyi haber! 19 Şubat’a kadar Venüs Balık burcunda, banka hesabınızda bir zam veya beklenmedik bir para anlamına gelebilir. Mali durumunuzun bir desteğe ihtiyacı varsa, yeni bir bütçe oluşturun ve şanslı 19 Şubat yeni ayı altında önümüzdeki yıl için yeni mali hedefler belirleyin.

balık Burcu Şubat 2023 Burçlar

Woohoo! Bu ay hak iddia edecek biri olsaydı, bu sen olurdun Balık! Sevgili Venüs 19 Şubat’a kadar burcunuzdayken, tezahür etme gücünüz tüm zamanların en yüksek seviyesinde – bu yüzden onları akıllıca kullanın. Sevgililer Günü’nü çevreleyen günler inanılmaz derecede rüya gibi. Bir partneriniz varsa, ona bir şiir yazmanın, iç açıcı bir yemek pişirmenin veya bir hediye ile şaşırtmanın zamanı geldi.

18 Şubat ile 21 Şubat arasındaki günler çok şanslı çünkü burcunuzdaki ışıklar sizden en derin, en çılgın hayallerinizle tekrar temasa geçmenizi isteyecek. Ayın sonu, para ve finans sektörünüzü toplam altı gezegensel etki işgal ettiğinden, aylık ekstrenizde bir çek veya zam gelmesi anlamına gelebilir.

Ocak 2023’te Sevdiğim Şeyler

Ocak ayında çok keskin niyetlerle alışverişler yaptım.

Şey, belki değil O yoğun bir şekilde, ancak ele almak istediğim bir sorun alanı fark ettiğimde, onu çözebilecek bir ürün aradım.

Aşağıdaki listede, daha sık bir akış hali bulmama yardımcı olan bir kitap, sabah hazırlanma sürecini kolaylaştıran birkaç makyaj ürünü, her gün kullandığım planlayıcı ve daha fazlası var. Sevdiğim bazı şeyler, işlevsellikten çok iyi hissetmekle ilgili, geriye dönüp baktığımda, genellikle yılın en soğuk ayı olan bu dönemde bu güzeldi.

Ocak ayında en çok sevdiğim yedi şey bunlar…


1. Akış kaydeden Mihaly Csikszentmihalyi

10 dolar

Bu kitap aklımı başımdan aldı. Akış halinde olmanın psikolojisi, bundan doğabilecek tüm faydalar ve günlük hayatımızda nasıl bir akış hissi bulabileceğimiz hakkında. Yazarın bu konuyu araştırmasını buldum Bu yüzden anlayışlı ve konuyu merak eden herkese bu kitabı şiddetle tavsiye ederim.


2. Kosas Islak Dudak Yağı

22 dolar

Bu, on yıldır denediğim en iyi dudak parlatıcısı. Parlak ama yapışkan değil ve dudaklarınızı gerçekten doğal görünen bir şekilde dolgunlaştırıyor. Jaws adında sıcak bir kırmızı rengim ve Malibu adında hoş bir pembe rengim var!


3. H&M Saten Pijama Gömlek ve Pantolon

35 dolar

Bu her zaman giydiğim sevimli bir pijama takımı. Saten malzeme, onları giymek için böyle bir zevk haline getirir. Uyumu biraz daha rahat hale getirmek için boyutlandırdım!


4. Wit & Delight 2023 Planlayıcısı

20 dolar

Ocak başında hemen 2023 planlayıcımızı kullanmaya başladım. Günlerimi planlamak, yapılması gereken yüksek öncelikli görevleri takip etmek, not almak ve hatta ruh halimi not etmek için kullanıyorum. Her iş günü yanımda bulundurduğum bir organizasyon aracı.


5. Kule 28 Maskara

20 dolar

Bu maskara kesinlikle en iyisidir – kirpiklerimi uzatır ve gerçekten büyük görünmelerini sağlar. İlk kullandığım andan itibaren çok sevdim. Asanın bir süre sonra biraz topaklanabileceğini söyleyeceğim – bu beni pek rahatsız etmiyor ama akılda tutulması gereken bir şey!


6. Sézane Louise Jumper (yetenekli)

145 dolar

Düğme detaylarından hafif balon koluna kadar bu süveterin tarzını seviyorum. Çok gurur verici, çok yönlü bir parça ve her zaman giyiyorum. Boyut açısından, deneyimlerime göre birçok Sézane ürünü gibi büyük olduğunu görüyorum.

Bu stil şu anda pek çok renkte düşük stokta, ancak bu blog gönderisinde Sézane triko favorilerime de göz atabilirsiniz!


7. Rare Beauty Pozitif Hafif İpeksi Dokunuşlu Fosforlu Kalem

25 dolar

Bu vurgulayıcı harika. Takip eden bir kültü var ve bunun iyi bir nedeni var! Uygulandığı her yerde muhteşem, doğal görünümlü bir ışıltı bırakır ve gün boyu kalıcıdır. Elmacık kemiklerime, burun kemerime, göz kapaklarımın üst kısmına ve aşk tanrımın yayına uyguluyorum.


Editörün Notu: Bu makale bağlı kuruluş bağlantıları içermektedir. Wit & Delight, işletmenin operasyonlarını finanse etmek ve markalı içeriğe daha az bağımlı olmak için bir gelir kaynağı olarak bağlı kuruluş bağlantılarını kullanır. Wit & Delight, tüm ürün tavsiyelerinin arkasındadır. Bu bağlantılar veya sürecimiz hakkında hâlâ sorularınız mı var? Bize e-posta göndermekten çekinmeyin.