Kültür

Binali Yıldırım’dan Millet İttifakı’na Sert Sözler: ‘Kimin Malını Kime Veriyorsunuz?’

AK Partili Yıldırım, Ümit Özdağ’ı ‘Sinan Oğan’ın oylarını Ata İttifakı başkanı pazarlamaya çıktı’ diyerek tepki gösterdi. 

Açıklamalarına devam eden Yıldırım, Millet İttifakı’nı hedef alarak, ”Buradan anlıyoruz ki; ona da İçişleri Bakanlığı verilmiş. Şimdi buradan ben sormak istiyorum. Ya kimin malını kime veriyorsunuz siz? Bir kere millet sizi seçti mi? Yetki verdi mi? Bol keseden nasıl dağıtıyorsunuz? Bu ne aymazlıktır. Bu ne rezalettir. Bu milletin iradesine ipotek koymaktır. Milletin iradesini yok saymaktır. Bunun başka izahı yok. Maalesef ortada bir türvat var. Bir tiyatro oynanıyor ve millet de bunu izliyor. Hangi Kılıçdaroğlu diye soruyorum. 14’üne kadar efendim, FETÖ’yü yere göğe sığdıramayan, PKK Terör örgütü HDP bizi destekliyor bu destekten memnunuz diyen 14’ünde tabloyu görünce çark eden ve yalandan terör örgütlerine biz karşıyız diyen, FETÖ’yle biz değil iktidar, AK Parti iktidarı daha çok ilişki kurdu deme noktasına gelen bir Kılıçdaroğlu. Bugün de Sinan Oğan’ın oylarını Ata İttifakı başkanı pazarlamaya çıktı. Bu adam da çok değil, 14’ünden önce diyordu ki ‘HDP’yle ortaklık yaparsanız Türkiye bölünür. Türkiye karışır, iç savaş çıkar’. Şimdi bunların hepsi bir çuvala nasıl girecekler? Bunlar içeride birbirlerini imha eder. Bambaşka tipler hepsi. Ya bizim problemumuz değil. Yani onları aynı torbada pazar günü, ağzını bağlayıp göndereceğiz zaten’ diye konuştu.

Bakanlık tartışmalarına ilişkin Sözcü TV’ye konuşan Ümit Özdağ bakanlık konusunun 28 Mayıs’taki ikinci tur seçimlerinin ardından gündeme geleceğini söyledi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

https://hdfilmkeyfi.net/