Magazin

Bu Zamanlayıcı, Ailemizin Küçük Çocuğumuzla Ekran Zamanını Yönetme Şeklini Değiştirdi

Çocuğunuzun ekran süresini yönetme mücadelenizde hayal kırıklığı mı yaşıyorsunuz? Bunu dene.

Evet, kabul edeceğim: Küçük çocuğumuzun ekran başında vakit geçirmesine izin veriyoruz.

Ve evet, bazen istediğimizden daha fazlası oluyor ya da bunun onun için en iyisi olduğunu biliyoruz.

Nefes nefese kalmadan, incilerinizi (…kol düğmelerini? Erkek eşdeğeri nedir?) ve çocuğumuzun beynini nasıl erittiğimiz hakkında kötü bir yorum bırakmak için aşağı kaydırmadan önce, çok fazla ekran süresinin zararlı etkilerinin gayet iyi farkındayız. gelişen bir zihne sahip olabilir.

Ancak yardım edecek ailemizin olmadığı bir ülkede yaşayan gurbetçiler olarak, COVID sırasında uzun bir tecrit dönemi ve ardından koordinasyon bir diğer uluslararası taşınma bir diğer ülke, bazen Daniel Tiger’s Neighborhood olmadan yürümeye başlayan çocuğumuzu eğlendirmek ve başını belaya sokmamak imkansızdı.

Yine de kızımıza neden böyle bir şeye ihtiyaç duyduğunu açıklamak zor olduğundan kocam ve ben endişeliydik. durmak ekranları izlemek. Ona göre şov izlemek eğlenceliydi, öyleyse neden canı istediği kadar yapmıyordu? (Bunu hissediyorum kızım.)

Zaman kavramından bile anlamayan birine “çok fazla ekran süresi” kavramını nasıl açıklarsınız? Telefonun neden ve ne zaman alınacağını anlayabileceği bir şekilde, ekran kullanımı etrafında nasıl sınırlar oluşturabiliriz?

Biraz araştırma yaptıktan sonra Zamanlayıcıyı buldum.

Konsept dahice: Zamanlayıcıyı izin verilen süre için ayarlayın ve küçük bir çocuk bile zamanlayıcının renkli kısmının olduğundan daha küçük olduğunu görebilir, zamanlayıcının ne zaman çalacağını gösterir.

Yürümeye başlayan çocuğumuzu Zaman Sayacı ile şu şekilde tanıştırdık:

“Telefonu X dakika boyunca izleyebilirsiniz. [mommy does this/daddy does that], ancak zamanlayıcı ‘bip bip’ olduğunda, durma zamanı demektir, tamam mı? Zamanlayıcı ‘bip bip’ olduğunda artık telefon yok!”

Tabi bu olmadı tamamen Zamanlayıcı çaldığında ve biz telefonu almaya geldiğimizde (“Ah! Zamanlayıcı ‘bip bip’! Telefon bitti! Başka bir şeyle oynama zamanı!”) öfkeli, hüsrana uğramış yalvarışları engelledi, ancak bu, telefon için biraz öngörülebilirlik getirdi. yürümeye başlayan çocuğumuz ve konsepti çabucak kavradı ve çok telaşlandı az Zamanlayıcıdan öncekinden daha fazla.

Aslında, çocuklarınıza çevreleri üzerinde daha fazla kontrol duygusu vermenin evinizdeki güç mücadelesini gerçekten azaltabileceğine dair sağlam kanıtlar var.

Zamanlayıcının, bizim evimizden ayrılmadan, dişlerini fırçalamadan, yatmadan önce bir aktivite için ne kadar zamanı kaldığı gibi başka durumlarda da yararlı olduğunu gördük.

Zaman Sayacı’nı faaliyetlerini ne zaman bitirmesi gerektiğine dair adil ve tarafsız bir yargıç olarak görüyor ve ona ne yapması gerektiğini söyleyen anne ya da baba değil; Zaman Sayacı, yalnızca Zaman Sayacı’dır ve durması gerektiği söylenir.

Ayrıca cep telefonlarımızda ne kadar zaman geçirmesine izin verdiğimizi takip etmemize de yardımcı oluyor. Bazen zaman uçup gidiyor ve bir hatırlatma olmasaydı, onun için sağlıklı olduğuna inandığımızdan daha fazlasını izlemesine izin verdiğimizi fark edemezdik, dolayısıyla bu bizi sorumlu tutmanın da bir yolu.

(Psst: Aslında, Primer yazarı Gordon Brown, Pomodoro Tekniğini kullanarak daha kısa sürede daha fazla iş yapmak için zamanınızı takip etme hakkında harika bir makale yazdı ve Productivity Cube gibi birkaç harika araç önerdi. Makalenin tamamını buradan okuyun.)

Bu Zamanlayıcı, Ailemizin Küçük Çocuğumuzla Ekran Zamanını Yönetme Şeklini Değiştirdi 3

Her ailenin ihtiyaçları farklıdır, ancak evinizde ekran yönetimi zor geliyorsa, ailenizle oturun ve bir Zaman Sayacı uygulama planını, bunun neden gerekli olduğunu düşündüğünüzü tartışın ve bir şans verin.

Büyük çocuklarınızın gemide olmayacağından mı endişeleniyorsunuz?

Çocuklarınız daha büyükse, planı kabul etmeleri için daha fazla cesaretlendirmeye ihtiyaçları olabilir, bu nedenle ekran karşısında geçirdikleri zamanı başka bir etkinlikle nasıl doldurabileceklerine dair fikirlerini dinlemeye ve yatırım yapmaya hazır olun. zaman, çaba ve hatta belki para – sanat malzemeleri, LEGO, günlük, kitaplar veya ilgilerini çeken herhangi bir hobi.

Kendi örneğini unutma!

Her zaman bir ekran kullanıyorsanız ve hiçbir zaman kendi hobilerinizi veya IRL bağlantılarınızı geliştirmiyorsanız, çocuklarınız farklı olanı nasıl bilecek? Eski hobileri canlandırın veya yenilerini keşfedin ve sosyal temelli kulüplere veya organizasyonlara katılmayı düşünün.

Oyun gecesi, akşam yürüyüşleri, birlikte kütüphaneye gitmek, birlikte yemek pişirmek ve daha fazlası gibi ekran başında geçirilen süreyi azaltmak için aile hobileri bulmak da harika bir fikirdir.

Kendi hobilerinize ayıracak vaktiniz yoksa, çocuklarınızı her halükarda başarmanız gereken faaliyetlere dahil etmenin onlara sadece yetişkin becerilerini öğretmenin bir yolu olmadığını, aynı zamanda iyi bir bağ kurma zamanı olduğunu unutmayın.

Evet, biraz daha uzun sürecek ve onlara yeni beceriler öğretirken daha fazla sabır gerekecek, ancak daha önce sıradan ama ekransız olan bir görev, siz ve çocuğunuz arasında değerli bir anı haline gelebilir.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu