Magazin

Bursa turizmin yükselen yıldızı olma yolunda


Turizmin her dalında önemli bir potansiyele sahip olan Bursa’nın tanıtılması için planlanan projeler Turizm İstişare Toplantısı’nda değerlendirildi, gelecek dönemde yapılacak projeler masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Sadece fabrika bacalarının tüttüğü bir Bursa hayal etmiyorum. Turizm önemli değerlerimizden biri. Tarihî çarşı ve hanlar bölgesi, sultan külliyeleri ve Cumalıkızık ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeyiz. İznik ilçemiz de UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne akredite olma aşamasında. Bunu bütün kalbimle söylüyorum ki Bursa’mız turizmin her alanı için cazibe merkezidir” ifadelerini kullandı.

Bursa turizmin yükselen yıldızı olma yolunda

Bursa’nın mutfak lezzetlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen Gastronomi Festivali’nde 400 binin üzerinde misafir ağırlandığını belirten Alinur Aktaş, festivalin bu sene 15-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceğini duyurdu. “Geçen sene 23-25 Eylül tarihlerinde düzenlediğimiz Burs Gastronomi Festivali’ne 400 binin üzerinde vatandaşımız, festival boyunca düzenlediğimiz etkinliklere tabiri caizse akın etti. Aynı motivasyonla çalışmalarını sürdürdüğümüz 2. Gastronomi Festivali’mizi 15-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceğiz.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu