Yaşam

CHP, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ogan hakkında suç duyurusunda bulundu

DİYARBAKIR – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüksek oy aldığı illeri sıralayarak, ‘PKK ile bağlantılı’ gösteren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayhan Ogan hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ile Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma” suçunu işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

‘SEÇMENE ‘TERÖRİST’ DEMEKTEN BAŞKA ANLAMA GELMEZ’

Atik’in suç duyurusunda, “…Şüpheli ekte de ekran görüntüsü bulunan bu paylaşımıyla bu illerde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy veren seçmenin PKK’lı olduğu yaftasında bulunmuştur. Bir ilde bir adayın çok oy almasını, o adayın terör örgütüyle bağı olduğu sonucuna bağlamak, o il seçmenine terör örgütü üyesi demekten başka anlama gelmez. Bu vahametin siyasi olduğu kadar hukuki olarak da hesabının sorulması gerekir. Halkın bir bölümüne sırf Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verdiği için PKK’lı diyen bu kendini bilmezin suç işlemiş olması nedeniyle bu ilin seçmeni olan kendi adıma ve tüm vatandaşlarımız adına suç duyurusunda bulunmak gerekmiştir” ifadeleri yer aldı.

‘KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR’

Suç duyurusu sonrası Diyarbakır Adliyesi önünde İl Hukuk Komisyonu üyeleri Av. Yücel Barış ve Av. Abdullah Şuayp Alyamaç ile birlikte açıklama yapan CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, “TCK kapsamında suç olan bu davranışları sebebiyle kendisi hakkında İl Başkanlığımız ve il Hukuk Birimimiz tarafından derhal Diyarbakır Cumhuriyet savcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunulmuştur. Son zamanlarda kamuoyuna servis edilen bazı montaj kasetler bir tarafa bu defa da kendi kişisel hesaplarından yapılan bu tarz yanıltıcı bilgileri kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayhan Ogan, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüksek oy veren Doğu ve Güneydoğu illerini PKK bağlantılı ilan etti.

Ogan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Sayın Kılıçdaroğlu vatanseverdir PKK ile ne alakası var canım” ifadelerini kullandı. Oğan’ın tweetinde paylaştığı tabloda Yeşil Sol Parti’nin etkin olduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan 13 il yer aldı. Tabloda, söz konusu illerden 2018’de CHP’nin aldığı oy ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nun aldığı oy oranları gösterildi. (DUVAR)

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu