Magazin

Çocuğunuza Doğmadan Önce Adını Koydunuz mu? Veya Onlarla Tanışmak İçin Bekleyin?

toby yenidoğan

Bu hafta sonu brunch için arkadaşlarımızın evine gittik ve çiftlerden biri ilk erkek bebeklerini bekliyordu. Yuvarlak göbeğinin üzerine parlak pembe bir gömlek giymişti. “Bir isim seçtin mi?” Kendi çocuklarım için simit dilimlerken onlara sordum.

“Kısa bir listemiz var,” dedi kadın bana. “Ama karar vermeden önce onunla tanışmayı bekliyoruz.”

joanna goddard toby yenidoğan

Tamamen anladım. İlk çocuğumuz Toby’ye ben hamileyken onun adını seçtik. Dostça bir isim istedik ve hiç hoşlanmadığınız bir Toby ile tanıştınız mı? Doğduğunda, isim ona çok yakıştı ve biz de yarışlara gittik.

Anton yenidoğan

Anton yenidoğan

Ancak ikinci bebeğimizle birlikte, kızların isimlerinden oluşan bir listemiz vardı ama erkeklerinkine şaşırdık. Aklımızda bazı isimler olsa da – Elias, Julian, Sasha – bebek doğduğunda o kadar köşeli çeneli ve kara kara düşünüyordu ki daha şiirsel isimler uymuyor gibiydi. Biz de beyin fırtınasına geri döndük ve ‘Anton’u bulduk. Şimdi onu başka bir isimle hayal edemiyorum.

photo

Senden ne haber? Onlar doğmadan önce mi yoksa tanıştıktan sonra mı bir isim seçerdiniz (veya seçtiniz mi)? Duymak merak…

Not: Toby’nin doğum hikayesi ve Toby ile Anton’un ilk tanıştığı zaman (hıçkıra hıçkıra!). Ayrıca çocuklar saklanırken neden gözlerini kapatır?

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu