Kadın

Çocuk çizgi filmi Caillou’da LGBT skandalı! Hadsizlikte sınır tanımıyorlar

cocuk cizgi filmi caillou lgbt skandali hadsizlikte sinir tanimiyorlar 1684948459 6914

Kanada merkezli çocuk çizgi filmi Caillou’nun ‘Caillou ve Düğün’ bölümünde akıllara durgunluk getiren bir sahne gündem oldu. Son bölümü 2010 yılında yayımlanan çizgi filmin internette yayımlanan bölümleriyle çocuklara LGBT algısı aşılanıyor. USMED Başkanı Said Ercan, sosyal medya hesabından konuya ilişkin ailelere uyarı mesajı yayımladı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Kübra Şenal
Yasemin.com / Özel

İlk gösterimi 1997 yılında, son bölümünün ise 2010 yılında yayımlandığı çocuk çizgi filmi Caillou’da skandal üstüne skandal… Çocukların artık internet yoluyla bölümlerini izlediği çizgi filmde LGBT’ye özendirecek yeni bir sahne daha ortaya çıktı. Caillou’da iki kadının evlenmesi sosyal medya gündemini çalkaladı. Çizgi filmin bu akılalmaz bölümü, ebeveynlerin ve bilgisayar kullanabilen çocukların güven duydukları YouTube Kids’te yayımlandı. Bunun üzerine USMED Başkanı Yazar Said Ercan’ı harekete geçti.

CAILLOU’DA AKILALMAZ DÜĞÜN BÖLÜMÜ

Caillounun skandal düğün bölümü

#ÇOCUKLARIKORU

Ercan, sosyal medya hesabından konuya ilişkin #çocuklarıkoru etiketiyle ebeveynlere şu mesajı iletti:

“Caillou ve Düğün bölümün adı bu, peki düğün nasıl bir düğün iki kadının evlendiği öpüştüğü düğün! Bu çizgi filmi yayınlayan kanalın 1 milyon abonesi var en çok izlenen videosu 22 milyon izlenmiş. Öte yandan bu video çocuklara özel Youtube Kids’te de yayınlanıyor.

Başka diyecek sözüm yok!

İşi her geçen gün ilerletiyorlar!
Bazılarına göre biz abartıyoruz!

Durmayacaklar hedeflerinde biz yokuz hedef direkt çocuklarımız!”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu