Cumhurbaşkanı Erdoğan: Festival her açıdan İzmir ve cumhuriyetimize layık bir etkinlik – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi!  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çiğli Havaalanı’nda düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’e katılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

İzmirli gençlerimizle kucaklaşmaya geldik. Milli teknolojimizin hamlesi, sembolü TEKNOFEST 2023 vesilesiyle sizlerle olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum.

Bizleri aydınları yarınlarımızın teminatı olan siz gençlerimizle buluşlturan tüm kurumlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.

Bu sene Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın şerefindeyiz. TEKNOFEST coşkusundan bu muhteşem atmosferinden fazla sayıda gencimizin istifade ettirelim istiyoruz. TEKNOFEST’i 3 ilimizde yapalım dedik. 2 milyon 247 bin ziyaretiyle kendi rekorunu kırmıştır. Türkiyenin savunma sanayii hamlelerinin siyasi sebplerle hedef alındığı günlerde 2 milyon gencimiz TEKNOFEST’e sahip çıktı.

TEKNOFEST Ankara’da 943 bin ziyaretiyi ağırladık. Bu günde TEKNOFEST 2023’ün son durağı olan güzel İzmir’deyiz. Şehrimize, ülkemize, milletimize ve size hayırlı olmasını diliyorum. İzmirli gençlerimiz de TEKNOFEST’e çok yoğun ilgi gösteriyor.

TEKNOFEST İZMİR’E 330 BİN ZİYARETÇİ

Şu ana kadar 330 bin ziyaretçiyi ağırlayan festivalin, her açıdan İzmir’e ve Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına layık bir etkinlik olacağına inanıyorum.

Sadece milli teknoloji hamlemizin ürünlerini görmüyoruz aynı zamanda büyüyen Türkiye’nin yükselişine şahit oluyoruz. Yeni teknolojiyi ülkemizde değil de uzak ülkelerde arayanları da buraveyavet ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir