Magazin

‘Dönence’nin Gülce’si Ülkü Hilal Çiftçi samimi açıklamalarda bulundu

'Dönence'nin Gülce'si Ülkü Hilal Çiftçi samimi açıklamalarda bulundu


Sanat için bir şeyler yapmanın en büyük isteği ve tutkusu olduğuna değinen Ülkü Hilal Çiftçi, “Sanat anlamında çalışmak, sanat için bir şeyler yapmak en büyük isteğim ve tutkum. Şarkı söylüyorum, bağlama ve ukelele çalıyorum. Aynı zamanda dans ediyorum. Genel olarak hayatımın her açısında sanattan bir parça var bu sebeple ilerleyen yaşlarıma da sanat dallarından biri hayatımda olur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Genç oyuncu, canlandırdığı karakter hakkında, “Gülce rolünü ilk okuduğumda çok heyecanlandım. Başlarda bu rolün zorluğunun çok farkına varamamıştım açıkçası. Daha sonra üç haftalık çalışma sürecine girdik. Bu çalışma süreci benim için çok zordu ve bazen çok umutsuzluğa kapılıyordum çünkü gerçekten hiç hâkim olmadığım bir roldü. ‘Üç hafta boyunca hiç eve girmedim’ diyebilirim. Çevremde hiç otizm veya asperger sendromlu bir bireyde yoktu. Ama biz Tohum Otizm Vakfı’na gittik. Oradaki insanlarla tanıştım. Bu süreç faydalı oldu” ifadelerini kullandı.

 

Dönence’deki denize düşme sahnesinin çekimlerine değinen Çiftçi, “Teknenin kenarında otururken Doğa’yı (Rüzgar karakteri) itmem gerekiyordu ve onu iterken gerçekten dengemi kaybedip düştüm. Sonra gülme krizine girecektim ama çekmeye devam ettiklerini gördükten sonra sahneye devam etmek zorunda kaldım ve o sahneyi kullandılar” itirafında bulundu.

En zorlandığı sahne ile ilgili ise ünlü oyuncu, “AVM sahnesi gerçekten çok zordu. Bir yerde gerçekten sinirlerim bozuldu ve ağladım. Çünkü o sahnenin çok fazla tekrarını aldık. Birinde çanta kopmuyor, birinde ben yanlış düşüyorum, birinde lafı unutuyoruz. 10-11 kere düşmüşümdür. Bir ara 15 dakika boyunca ağladım. Ağladıktan sonra sahneyi geri almak istedim” açıklamasını yaptı.

 

Usta sanatçı Ferdi Tayfur’un hayranı olduğuna değinen Ülkü Hilal Çiftçi, “Çok büyük Ferdi Tayfur hayranıyım, çok seviyorum. Hayatımın dönüm noktalarından biri olduğunu söylemek istiyorum. Ben onun sayesinde cover yapmaya geri döndüm mesela. İyice izlemeye, dinlemeye, şarkı sözlerini okumaya başladım ve bende çok güzel hisler bırakıyor. Çok saygı duyuyorum” dedi.

Yapımcılığını D Media’nın, yönetmenliğini Serdar Gözelekli’nin üstlendiği Dönence dizisi, yeni bölümleri ile her salı akşamı saat 20.00’de Kanal D’de.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu