Magazin

Eşine ihanetini itiraf ettiği anı anlattı! ‘Hizmetçinin oğlu benim çocuğum’

Rol aldığı ‘Terminatör’, ‘Gerçeğe Çağrı’ ve ‘Av’ gibi filmlerle hafızalara kazınan, aksiyon filmlerinin yıldızı Arnold Schwarzenegger ile 1986’da dünyaevine girdiği, dört çocuğunun annesi Maria Shriver; Hollywood’un hem en olaylı hem de en uzun süren boşanma davalarından birine konu olmuştu.

Schwarzenegger’ın, evli olduğu dönemde evinde çalışan hizmetlilerden biri olan Mildred Baena’dan Joseph Baena adında bir oğlu olduğu ortaya çıkmıştı. Joseph’a gerçek babasının kim olduğu, 15 yıl boyunca söylenmemişti.

647efa4286b2441d649b9dfa

GERÇEĞİ YILLAR SONRA AÇIKLADI

Ancak Schwarzenegger, eşinin yaşananları Mildred Baena’dan öğrenmesi üzerine evliliğini bitiren açıklamayı 2011 yılında yaparak, Joseph Baena’nın babası olduğunu itiraf etmişti. Ortaya çıkan bu gerçek, o dönemin en büyük skandallarından biri olarak anılmıştı.

647efa8486b2441d649b9e01

Maria Shriver, bunun ardından evliliğini sonlandırmak için ilk adımı atarak boşanma davası açmıştı. Aktör ile evliliğinden dört çocuğu bulunan Shriver, dava dilekçesinde kocasının evlilik dışı çocuğunu boşanma gerekçesi olarak öne sürmüştü.

647efa9f86b2441d649b9e06

“BÜYÜDÜKÇE BANA OLAN BENZERLİĞİ ORTAYA ÇIKIYORDU”

Aktör, sonrasında ‘Herşeyi Hatırlıyorum: Benim İnanılmaz Hayat Hikayem’ adlı kitabında yaşadıklarını anlatarak; ihanetin ardından eşini geri kazanmak için uğraştığını, ancak Shriver’ın boşanma davası açmasını engelleyemediğini açıklamıştı. Joseph Baena’dan da bahseden ünlü isim, şöyle yazmıştı:

Baena’nın eşinin, Joseph’ın gerçek babası olduğuna kendimi ikna etmeye çalıştım ama Joseph büyüdükçe bana olan benzerliği ortaya çıkıyordu.

647efab186b2441d649b9e0a

2011 yılında açılan boşanma davası, tam on yıl sürmüş ve yasal işlemler 2021 yılında tamamlanmıştı. Boşanmanın 10 yıl sürmesinin nedenleri olarak ise karmaşık bir mülk anlaşması ve motivasyon eksikliği gösterilmişti.

647efac986b2441d649b9e0c

İHANETİ İTİRAF ETTİĞİ ANI ANLATTI

75 yaşındaki Arnold Schwarzenegger, dijital bir platformda yayınlanan ‘Arnold’ adlı belgeselinin fragmanında yaşınan skandalla ilgili konuştu. Eşi Maria’ya, hiztmelileri Mildred’dan bir çocuğu olduğunu itiraf ettiği anı anlatan ünlü isim, şöyle konuştu:

Maria ve ben haftada bir kez evlilik danışmana gidiyorduk. Danışman, seanslardan birinde; ‘Maria, bu gün bir konuda çok açık bir cevap istiyor. Senin, Joseph’in babası olup olmadığını bilmek istiyor’ dedi. O an kalbimin durduğunu sandım, ama sonra gerçeği söyledim. ‘Evet Maria, Joseph benim oğlum’ dedim. Eşim bunu duyduğunda yıkıldı.

647efae386b2441d649b9e10

“1996 yılında Mildred ile bir ilişkim oldu” diyen Schwarzenegger, “Başlangıçta Joseph’ın benim oğlum olduğunu gerçekten bilmiyordum. Ama çocuk büyümeye başladıkça bazı şeyler netleşti ve mesele bunu nasıl gizli tutacağıma geldi. Böyle bir şeyi nasıl gizli tutabilirsin ki?” ifadelerini kullandı.

647efaff86b2441d649b9e15

“HERKES ACI ÇEKMEK ZORUNDA KALDI”

Arnold, bu konuda konuşmaktan çekindiğini; çünkü her konuştuğunda ‘yaraların yeniden deşildiğini’ de söyleyerek, “Yaptığım hatalar yüzünden aileme yeterince acı çektirdiğimi düşünüyorum. Herkes acı çekmek zorunda kaldı. Maria, çocuklar, Joseph, Joseph’ın annesi. Herkes acı çekti” dedi.

647efb1286b2441d649b9e17

Joseph’ın kendisini gururlandıran ‘harika bir adam’ olduğunu paylaşan aktör, “Yaptığım şey yanlıştı. Ancak Joseph’a bu dünyada hoş karşılanmadığını hissettirmek istemiyorum, çünkü o bu dünyada çok hoş karşılanıyor. Onu seviyorum, olağanüstü bir genç adam oldu” diye konuştu.

647efb2e86b2441d649b9e19

“MARIA İLE HARİKA BİR İLİŞKİMİZ VAR”

Schwarzenegger ayrıca Shriver ile ‘bu üzücü hikayenin ortasında çocuklarını gerçekten iyi yetiştirebildikleri için çok mutlu olduğunu’ aktardı:

Yanınızda iyi bir ortağınızın olmasından daha önemli bir şey yoktur ve Maria her adımda yanınızdaydı. Gerçekten harika bir ilişkimiz var. Her türlü özel günde bir aile olarak hep birlikteyiz. Ama tabii ki tek bir çatı altında, aile olarak bir arada olduğumuz zamanlardaki gibi değil. Artık böyle bir durum söz konusu değil.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu