Yaşam

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: Üreteceğiz, hizmetkarlık yapacağız, birlikte yürüyeceğiz

AA

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Mersin’de temaslarına devam ediyor.

Bakan Nebati Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ildeki çalışmaları da aktardığı konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 21. yüzyılda bu noktaya gelinmesinin yolunun “Türkiye’ye inanmak”tan geçtiğini belirtti.

“Bu Türkiye’ye inanmak demektir”

Bakan Nebati, Mersin’de vatandaşlara seslenerek şöyle konuştu:

Biz Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Allah’ın izniyle 21. yüzyılda bu noktaya geldiysek, Doğu Akdeniz’de varsak, Karadeniz’de gazı çıkarıyorsak ve ayın 20’sinde ilk vanayı açıyorsak bilin ki bu Türkiye’nin potansiyelini bilmek demektir. Bu Türkiye’ye inanmak demektir.

Mersin’den AK Parti milletvekili adayı olarak gösterilen Nebati, Mersin’deki programları kapsamında, Erdemli ilçesine Türkiye’nin yerli otomobili Togg ile gelip motosikletli grubun da yer aldığı konvoyla ilçe merkezine geçti.

“21 yıldır ülkede taş üzerine taş koyduk”

Daha sonra AK Parti Erdemli İlçe Başkanlığı önünde seçim otobüsünden halka hitap eden Nebati, 21 yıldır ülkede taş üzerine taş koyduklarını anlattı.

“Durmak yok, yola devam”

Türkiye sevdalısı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerini “Mersin’e git hizmetkar ol” diyerek yolladığını dile getiren Nebati, şöyle devam etti:

Bizim teşkilatçılığımızda, AK Parti’de, küçük hesaplar yok, büyük hedefler var. Onun için de diyoruz ki Mersin 13-0 yapacağız. Bir tarafta 7’li masa, bir tarafta bu ülkeyi 21 yıldır zirvelere taşıyan, kadrolarıyla ülkeye hizmet eden ve dünyanın takip ettiği, bu ülkenin liderliğini yapan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Onun için ne diyoruz? Durmak yok, yola devam. İşte böyle çalışarak, koşturarak ve alnımızın terini döke döke bu yola devam edeceğiz.

hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab697126

“Hayvancılıkta Mersin daha iyi olacak”

Koyuncu Mahallesi’ne teşekkür eden Nebati, koyun, keçi gibi hayvancılıkta Mersin’in iyi yerlere gittiğini belirterek daha da iyi olacağını söyledi.

“Limonu da meşhur”

Bakan Nebati, Mersin’in kardeşliğinin, cesaretinin yanı sıra limonunun da meşhur olduğunu aktardı. Bakan Nebati, Türkiye’de limonu en çok üreten ilin Mersin olduğunu hatırlattı.

Dertlerinin hizmet, üretim, istihdam ve ihracat olduğunu vurgulayan Nebati, Türkiye’de barajları dolu olup da suyun toprakla kavuşmasını bekleyen tüm kapalı sistem borulamalarını finanse ettiklerini anlattı.

hazine ve maliye bakani nureddin nebati ab38d575

“Deprem bölgesinde bugüne kadar 100 bin konutun temeli atıldı”

Asrın en büyük depremiyle karşı karşıya kalındığını anımsatan Nebati, bu süreçte sadece Mersin’e en az 110 bin depremzedenin geldiğini ifade etti. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Nebati, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Size depremin acılarını yaşatmadan, konforunuzdan herhangi bir şekilde taviz vermeden hizmet etmeye devam edeceğiz”

Ne yaptık biz? EYT’liler, ‘sözümüz söz’ dedik, EYT’lilerle ilgili gerekli çalışmayı bitirdik Meclisimizde. Emeklilerimiz dedik, emeklilerimizle ilgili her türlü arttırımı yaptık. Şimdi depremden en çok etkilenen bölgelerden ve en çok göç alan illerimizden birisi olan Mersin’de tekraren söylüyorum. Size depremin acılarını yaşatmadan, konforunuzdan herhangi bir şekilde taviz vermeden hizmet etmeye devam edeceğiz. Yeter ki biz bir, beraber, iri, diri, hep beraber Türkiye olalım. Onun için ‘tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet’ diyoruz ve hep beraber Türkiye diyoruz.

hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab6a1442

“Zillet iktidarını hesaplayanlar var”

Bakan Nebati, karşılarında yer alan ittifakı eleştirerek, şöyle konuştu:

Bir tarafta ‘devlet, vatan, bayrak, millet’ diyenler, öbür tarafta ise zillet iktidarını hesaplayanlar var. Ne diyorlar? ‘Biz hemen vizeleri kaldıracağız’, öyle mi, bedeli ne, söyler misin? ‘Doğu Akdeniz’i terk edeceksin, Suriye’den çıkacaksın ve kasanın anahtarını IMF’ye teslim edeceksin.’ O zaman 3 ay beklemeye ne gerek var? IMF’ye kasanın anahtarını bugün teslim edelim, bugün vizeleri kaldıralım. Yok böyle bir dünya. Bu ülke güçlü, tam bağımsız, üreten, kendi ayakları üzerinde duran, düşünen, bilen, istihdam yaratan ve Türkiye Cumhuriyeti 21. yüzyılına sahip olan bir ülke. Çünkü bizim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, onun için de birilerine ‘Bay bay Kemal’, birilerine de yani Sayın Cumhurbaşkanı’mıza da tekrar ‘Hay hay sayın başkanım’ diyeceğiz.

hazine ve maliye bakani nureddin nebati ab55c557

Eleştirilere yanıt verdi

Biz Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Allah’ın izniyle 21. yüzyılda bu noktaya geldiysek, Doğu Akdeniz’de varsak, Karadeniz’de gazı çıkarıyorsak ve ayın 20’sinde ilk vanayı açıyorsak bilin ki bu Türkiye’nin potansiyelini bilmek demektir. Bu Türkiye’ye inanmak demektir. Bunlar ne yapıyorlar? Şehir hastanesi yapıyorsun. ‘Kime yaparsın?’ diye sorarlar. Yol yapıyorsun. ‘Niye yol yapıyorsun?’ Gemiyi daha yeni teslim ettik, ‘Bu gemi olmamış’ derler. Togg’u getiriyoruz ‘Bu Togg nerden çıktı?’ derler. Yol yaparsın, ‘Niye yol?’ Avrasya’yı yaparsın ‘Niye Avrasya?’ Köprüleri yaparsın, ‘Bu köprüyü kim kullanacak?’

hazine ve maliye bakani nureddin nebati ab519651

“Vatandaşımız Togg’u gördüğü zaman 21. yüzyılı, Türkiye yüzyılını görüyor”

Bakan Nebati, İzmir-İstanbul arasındaki otoyolu en çok kullananların bu işe “hayır” diyenler olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Togg’u beğenmiyorlardı ya. ‘Togg’u gelin size verelim, binin, bir tur atın’ desek var ya takla ata ata gelirler. Ama 10-20 takla da atsan önce vatandaşımızla beraber bizler bineceğiz. O Togg’un güzelliğini, keyfini biz süreceğiz, vatandaşımızla beraber. Vatandaşımız Togg’u gördüğü zaman 21. yüzyılı, Türkiye yüzyılını görüyor. Togg’u gördüğü zaman hizmet, aşk, sevda görüyor. Togg’u gördüğü zaman birlik, beraberlik, bayrak, vatan, güzellikleri görüyor. Onun için de güzel bakan güzel görür, güzel bakan güzel düşünür, güzel eyler. Biz hep beraber güzellikler eyleyeceğiz. Daha çok beraber olacağız. Hep beraber yollarımıza iş yapa yapa devam edeceğiz.

hazine ve maliye bakani nureddin nebati ab54e171

“Üreteceğiz, hizmetkarlık yapacağız, birlikte yürüyeceğiz”

Nebati, bakan olarak Mersin’e geldiğini ve hizmet edeceğini dile getirdi. Üreteceklerini, hizmetkarlık yapacaklarını anlatan Nebati, şöyle konuştu:

Efendim, ‘sen hükümetin gücüyle geliyorsun’ Ne olacaktı? Ben bakanım ya? Hazine ve Maliye Bakanıyım. Hazine ve Maliye Bakanı da size hizmet etmeye geldi. Hadi gel bakalım madem ki beğenmiyorsun, limon üreticilerinin, ihracatçılarının problemini gücün yetiyorsa çöz. Lafla olur mu? Hadi bakalım. İki barajımız hazır. Sularını toprakla buluşturacakken adım at. Adım atabilir misin? Atamazsın. Biz atarız, yaparız. Onun için konuşacağız ama iş de yapacağız. Üreteceğiz, hizmetkarlık yapacağız, birlikte yürüyeceğiz.

hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab5b5577
hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab5b5768
hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab5b5202
hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab5b5350
hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab5b5330
hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab5b5160
hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab5b5496
hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab5be271
hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab5c2417
hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab6b2564
hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab6b1845
hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab6b8599
hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab6b8170
hazine ve maliye bakani nureddin nebati uretecegiz hizmetkarlik yapac ab6bc885
hazine ve maliye bakani nureddin nebati ab50a742

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu