Yaşam

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem: İttifak seçimle birlikte bitti

ANKARA – Seçimlerden bir yıl önce bir araya gelerek pek çok alanda ortak çalışma yürüten ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı göstererek seçimlerde de birlikte hareket eden Millet İttifakı’nın akıbeti netleşmeye başladı.

Geçtiğimiz bir yıl boyunca inişli çıkışlı pek çok süreç yaşayan, anayasa metninden, ortak politikalar metnine pek çok belgeyi hazırlayan Millet İttifakı’nın liderleri son kez seçim akşamı bir araya gelmişti. Bu buluşmanın ardından ittifakın tüm partileri üst kurullarını toplayarak seçim sonuçlarını değerlendirdi. Bu partilerden biri de Başkanlık Divanı’nı toplayan İYİ Parti oldu.

‘İYİ PARTİ KENDİ KADROLARIYLA YOLA DEVAM EDECEK’

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, bu toplantıda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tüm divan üyelerini dikkatlice dinlediğini aktardı ve “Türkiye zor bir sürece giriyor. Bu zor süreçte İYİ Parti kendi kadrolarıyla, belirlediği politikaları uygulayacak ve millete hizmete devam edecek” dedi.

‘MİLLET İTTİFAKI BİR SEÇİM İTTİFAKIYDI VE BİTTİ’

Millet İttifakı’nın bundan sonraki süreçteki birlikteliğine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Erdem, Millet İttifakı’nın bir seçim ittifakı olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Seçim ittifakı, seçim sonunda bitti. Bu ittifak cumhurbaşkanı adayı Sayın Kılıçdaroğlu’nu seçtirmek için bir ittifaktı, bir güç birliğiydi. Siyasi partiler doğal olarak birbirlerinin rakibidir ve yollarına böyle devam ederler. Millete kendi kadro ve programlarıyla hizmet etmek üzere siyaset yaparlar. Bugünden itibaren bir seçim ittifakının olması zaten beklenemez. Bu ittifakın devam etmesi siyaseten de doğru bir yaklaşım değil.”

‘İŞBİRLİĞİ YAPACAK KONU KALMADI’

İYİ Partili bir başka yönetici de “Millet ittifakının iş birliği yapacağı konu kalmadı şu an. 10 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde bir işbirliği gerekirse o zaman konuşulabilir. Ama biz ayrı bir partiyiz. Çalışmalarımızı parti olarak devam ettireceğiz” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu