Yaşam

Japonya’da başbakan babasının konutunda parti düzenleyen Kişida’ya uyarı

AA

Japonya’da başbakanlığı Ekim 2021’de üstlenen Kişida Fumio, görev döneminin birinci yılını doldururken, 31 yaşındaki oğlu Kişida Şotaro’yu yönetici sekreteri olarak atamıştı.

Kabine Baş Sekreterliği, o dönem, atama kararının “kişinin şahsiyeti ve ön sezgileri” temel alınarak, “doğru kişiyi doğru yere yerleştirme” düşüncesiyle verildiğini belirtmişti.

Ulusal yayınlanan Shukan Bunshun dergisi son olarak Kişida Şotaro’nun, başbakanlık konutunda parti verdiği haberini paylaştı.

Başbakanlık konutunda gizlice parti yaptı

Haberin fotoğraflarında, Kişida’nın, konutta ağırladıkları akrabaları ve yabancı misafirleriyle eğlenceleri anları ile bir kişinin kırmızı halı kaplı merdivende yatarken verdiği poz görüldü.

Devlet Televizyonu NHK haberinde,JaponyaBaşbakanı Kişida’nın, söz konusu partiye yönelik, sekreteri ve oğlu Kişida’ya gerekli serzenişte bulunduğu aktarıldı.

japonyada basbakan babasinin konutunda parti duzenleyen kisidaya uya 19fb4768

Japonya’da başbakan babasının konutunda parti düzenledi

Uyarı verildi

Ana muhalefet Anayasal Demokrat Parti (CDP), açıklamasında, partinin, kamu ve özel işlerin birbirinden ayrılamadığına örnek teşkil ettiğini savundu.

Kabine Baş Sekreteri Matsuno Hirokazu, yaptığı açıklamada, tutumunu “uygunsuz” olarak nitelediği Kişida Şotaro’ya güçlü şekilde uyarı verildiğini açıkladı.

japonyada basbakan babasinin konutunda parti duzenleyen kisidaya uya 19fa3387

Japonya’da başbakan babasının konutunda parti düzenle

“Olayın tekrarlanmaması için uygun kullanım ve yönetimi sağlayacağız

Hükümetin durumun farkında olduğunu kaydeden Matsuno, “Olayın tekrarlanmaması için (resmi konutun) uygun kullanım ve yönetimini sağlayacağız.” ifadesini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

https://hdfilmkeyfi.net/