Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde fikstür belli oldu

Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde fikstür belli oldu


ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi 2023-2024 sezonu fikstür kura çekimi Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapıldı. Kura çekimine, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkan Vekili Ömer Onan, TBF Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın Ligleri Direktörü Nilay Yiğit Kartaltepe ve kulüp temsilcileri katıldı. Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde yeni sezon 13 Eylül 2023 tarihinde başlayacak ve normal sezon 21 Mart 2024 tarihinde ise sona erecek.

Kura çekiminde açıklamalarda bulunan TBF Başkan Vekili Ömer Onan, “Öncelikle Süper Lig’e yeni katılan Tarsusspor ve İzmit Belediyespor’a başarılar diliyorum. İnşallah Süper Lig’de kalıcı olurlar. Geçtiğimiz dönem Hatay’da çok ciddi deprem felaketi yaşadık. Hep birlikte çok üzüldük. Hatay da bu sene burada. Bu sene 15 takımla oynayacağız. Her hafta 1 takımımız BAY geçecek. Avrupa’da yarışacak kulüplerimize başarılar diliyorum. Euroleague’de geçen sene iki Türk takımımız final oynadı. Diğer kupalarda da yine zirvede Türk takımlarının olacağına inanıyorum. Yeni sezon için herkese başarılılar diliyorum. İnşallah güzel, çekişmeli ve heyecanı yüksek sezon olur” ifadelerini kullandı.

Kadın Ligleri Direktörü Nilay Yiğit Kartaltepe ise yaptığı açıklamada geçtiğimiz sezon çok iyi bir lig geçirdiklerini belirterek bu sezon mücadele edecek bütün takımlara başarılar diledi.

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ilk haftanın programı şöyle:

Galatasaray – Emlak Konut

ÇBK Mersin – Fenerbahçe

OGM Ormanspor – İzmit Belediyespor

Çankaya Üniversitesi – BOTAŞ

Melikgazi Kayseri Basketbol – Bursa Uludağ Basketbol

Antalya Toroslar Basketbol – Nesibe Aydın

Beşiktaş – Tarsusspor

Hatay Büyükşehir Belediyespor (BAY)


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir