Magazin

Khea’nın Depresyonla Savaşı Yeni Albümü ‘Serotonina’ya Hayat Verdi – Billboard

17 yaşında, Khea hayallerinin peşinden gitmek için okulu bir yıllığına bırakmaya karar verdi. Aynı yıl, 2017’de kariyeri gelişmeye başladı. Arjantinli sanatçı doğumlu Ivo Alfredo Thomas Serue, 20 yaşına geldiğinde dünya ölçeğini ölçeklendirmeyi başardı. Reklam panosu trap ve hip-hop füzyonlarıyla listelerde yer aldı ve 2020’nin başlarında dünya çapında Interscope Records ile bir anlaşma imzaladı.

Ancak hızla yükselen başarısının ortasında, Khea kendini ve sanatına olan sevgisini kaybetti.

“Bana göre biraz boş olan bu tür şarkılar yazmaya devam etmek istemedim” diyor. Reklam panosu “Ayer Me Llamo Mi Ex” (2020) ve “Wacha” (2021) gibi şarkılarıyla beğeni topladı. Reklam panosu çizelgeler. “Zaten kendimi bu dünyadan uzaklaştırıyordum.”

Pandemi sırasında ağır bir depresyona girdiğini itiraf ediyor, ancak sağlam bir destek sistemi ve anlayışlı bir plak şirketi sayesinde, sadece üstesinden gelip iyileşmekle kalmadı, aynı zamanda yeni stüdyo albümüne de hayat verdi. serotonin.

Müzikal olarak R&B, salsa ve EDM füzyonlarıyla yüklü ve lirik olarak derin içerikle desteklenen set, üç yıldaki ilk seti ve şimdiye kadarki en ultra kişisel prodüksiyonu.

Aşağıda, Arjantin eylemi açılır Reklam panosu akıl sağlığıyla olan savaşı ve bugün nasıl başa çıktığı hakkında.

güçlü giriş serotonin gerçekten sadece albümün geri kalanının gidişatını belirlemekle kalmıyor, aynı zamanda şöhret ve depresyonla ilgili kendi kişisel mücadelelerinize de ışık tutuyor: Neden bunun akıl sağlığı savaşınız hakkında açılmak için doğru zaman olduğunu düşündünüz?

Bu gerçekten “doğru zaman” ile ilgili değil. Başıma gelen ve iletişim kurmak istediğim şey buydu. O an şöyle oldu. Açıkçası müziğe geri dönmek istedim ve daha önce ilettiğim mesajla geri dönmek istemedim. Anın ötesinde bugün anlatmak istediğim her şey bu albümde.

Bizi kariyerinizde müziğinizle bağlantınızın koptuğunu hissettiğiniz zamana geri götürebilir misiniz?

Son aylarda, depresyona girmeden önce, zaten çok derin şarkı sözleri yazıyordum. Ama aynı zamanda, “Ayer Me Llamo Mi Ex” ve “Wacha” gibi şarkılar ve benim bakış açıma göre bu tür şarkılar yazmaya devam etmek istemediğimi fark etmemi sağlayan benzer şarkılar yayınlıyordum. boş. Silvio Rodriguez gibi başka şeyler yazıyor ve başka müzik türleri dinliyordum. Kendimi bu dünyadan çoktan uzaklaştırmıştım. Ama bu kişisel olarak başıma gelmeye başladığında -kendimi hor görmek ve anksiyete atakları geçirdiğim için dışarı çıkamamak- gerçekten böyle olmama neden olan şeylerden birinin artık başkalarıyla bağlantı kuramıyor olmam olduğunu düşündüm. sanatım ne dedi Yani tüm bu süreç aynı zamanda bir kişisel gelişim arayışının ötesine geçiyor ve müzikal benliğimi yeniden keşfediyordu.

Albümün hayatınızın çalkantılı bir döneminde doğduğunu biliyoruz: Yaratıcı süreçten biraz daha bahseder misiniz?

Yapımcım Nobeat, mühendisim Mariano Bilinkins ve plak şirketimin bana tanıttığı İspanyol besteci Spreadlof ile 20 günlüğüne ülkemin güneyindeki Bariloche’deki bir eve gittim. Spreadlof bestenin bu yeni bölümünde bana çok yardımcı oldu ama kişisel olarak da bana çok yardımcı oldu, bu yüzden bu albümü yapmak için onu yanıma almaya karar verdim. Çok iyi bağlanıyoruz. Albümün fikirleri ve demoları bu 20 günde oluşturuldu. Sonrasında aylarca süren bir çalışma, prodüksiyon, değişen söz ve melodiler, 10 aylık bir süreçti.

Albümdeki her sözde açık bir kitapsın: 13 parçadan hangisinin kaleme alınması en zordu dersiniz ve neden?

Gerçekten de “Eclipse” en zoruydu. Hatta beni en çok serbest bırakmaktan korkutan oydu ve bu yüzden onu ilk single’ım yapmaya karar verdim çünkü korkumla yüzleşmenin tek yolu buydu. Kendimi çok savunmasız gösterdiğimi hissediyorum ve bu, yeni melodiler ve daha az otomatik ayar içeren bir tür. Bence yazmayı bitirmek ve yayınlamak en zoruydu.

Arjantin tuzak hareketinin öncüsü olarak tanınıyorsunuz ama bu albüm bundan çok uzak – sizi duyduğumuz en deneysel albüm: EDM, tropikal müzik ve diğer türler yaratmanız için sizi motive eden şey neydi?

Deneysel bir albüm oluşturmak istedim. Ülkemin güneyine seyahat etmek ve kavramsal bir albüm üzerinde çalışmak istiyordum. [inside a home] Queen, The Beatles ve Rolling Stones gibi sanatçıların eskiden nasıl yaptıkları. Bu şekilde müzik yaratmanın inanılmaz olduğunu düşünüyorum çünkü kendinizi bir zaman makinesine hapsetmek ve her gün sizden en iyi şekilde yararlanmak için çalışmak gibi. Kayıtta duyduğunuz tüm çok yönlülüğü yaratmayı düşündüm ve sonuçtan çok memnunum.

“Nunca Voy Solo”da şöyle bir cümle vardır: “ya cai, ya falle, con los mios me levante” (Düştüm, kalamadım ama kalktım çevremdekilerle): İyileşme sürecinizde kimler çok önemli dersiniz?

Kız arkadaşımdan arkadaşlarıma ve aileme kadar kişisel çevremdeki herkes, bu süreçten geçerken bana çok güçlü bir duygusal kontrol sağladı. Şirketim Interscope, bana zaman ayırmayı biliyordu ve sabırlıydı. Çok zor bir dönemden geçtiğimi anladılar. Bir kişiye zaman vermenin – zorlamamanın, yargılamamanın ve sadece dinlemenin ve bunun bir süreç olduğunu ve o yerden çıkacağını anlamaya çalışmanın – kontrol altına almanın en iyi yolu olduğuna gerçekten inanıyorum.

Bu albümdeki iki ortak çalışmadan biri, birçok kez güçlerinizi birleştirdiğiniz bir meslektaşınız olan Tiago PZK ile “Para Amarte A Ti”: O sizin hayatınızda neyi temsil ediyor?

Benim için sektörde bir meslektaş olmasının ötesinde, benim için gerçek bir erkek kardeş gibidir. Onunla tanıştığımdan beri aramızda çok güçlü bir bağ oluştu. Bir şey hakkında konuşmam gerektiğinde sırtımı yasladığım biri. Onu her zaman ararım ve o da benimle aynı. Çok akıcı bir iletişimimiz var ve insanların albümdeki ortak parçamızı beğeneceklerini gerçekten hissediyorum. O benim hayatımda ve kariyerimde çok özel.

Bugün depresyonda nasıl geziniyorsunuz? Yardımcı olan herhangi bir başa çıkma mekanizması var mı?

Önce, her şeyi konuşun. Hayatınızda her şeyi anlatabileceğiniz ve farklı bir bakış açısına sahip, güvendiğiniz en az bir veya iki kişi olmalıdır. Sonrası tam terapi. Maneviyat ve aile ağaçları gerektiren bütünsel terapi yapıyorum. Üzerinde çalışılan ve zihin için çok sağlıklı olan ve Xanax ve diğer haplardan çok daha iyi olan mikro dozlarda mantarlarla terapi yapıyorum. Meditasyon yapıyorum, yapabildiğim zaman antrenman yapıyorum ve gerçekten nefes almaya çalışıyorum. Bence nefes almak çok önemli ve hepimizin sahip olduğu ücretsiz bir araç. Herhangi bir endişeli anda, nefes almak için üç dakikanızı ayırın ve gününüzü gerçekten değiştirebilir. İstikrarlı yaparsan ayını değiştirir, çok ısrarla yaparsan hayatını değiştirir. Tüm bu faktörleri nasıl analiz edeceğimi biliyordum ve bunlar bana her gün yardımcı oluyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

https://hdfilmkeyfi.net/