Magazin

Kursun izinli olup olmadığı karekod ile öğrenilecek


Milli Eğitim Bakanlığı izinsiz, illegal kurslar ile ilgili harekete geçti. Öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için bakanlığa bağlı kursların listesi bir süre önce Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü internet sayfasında yayımlandı.

Kurumların tabelalarına karekod koymaları için 18 Eylül son tarih olacak. Bu tarihten sonra karekodu olmayan veya karekodu olup izinsiz olduğu belirlenen kurumlar kapatılacak. İşletmecilerine de brüt asgari ücretin 20 katı para cezası verilecek.

Fethullah Güner konu ile ilgili ayrıntıları şu ifadelerle aktardı;

MERDİVEN ALTI KURSLARIN ÖĞRENCİ VE VELİYE NASIL ZARARLARI VAR?

“Pedagojik açıdan kontrolü yapılmayan belki eğitimci olmayan birilerine çocuğunu teslim etmiş oluyorlar. İllegal olarak tanımlanmış FETÖ benzeri yapılardan da olabilir. Mali açıdan da ciddi bir zarara uğrayabilir”

Son günlerde özellikle izinsiz faaliyet yapan yerlerin kapatılması nedeniyle verdiği parayı geri alamayan mağdurlar var ve şikayetler artıyor.

BU DURUMLA KARŞILAŞAN VELİLER NE YAPMALI?

“Birincisi burayı hem valiliğe hem Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne ihbar edecek. Hakkını yargı boyutuyla takip etmesi gerekir. Bedava açacak ve uzun bir uğraşın içerisine girmiş olacak”

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu