Arjantin’in yeni devlet başkanı Javier Milei göreve başladı – Son Dakika Dünya Haberleri

KONVOYU DURDURUP KÖPEK SEVDİ

Köpek sevgisiyle bilinen Milei, yemin töreninin ardından kongreden başkanlık sarayı Casa Rosada’ya geçtiği sırada konvoyunu durdurarak, bulunduğu araçtan indi ve sahipsiz bir köpeği sevdi.

ARJANTİN MERKEZ BANKASI’NI KAPATACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Ekonomist ve eski televizyon yorumcusu olan 53 yaşındaki Milei, Arjantin Merkez Bankası’nı kapatmak istediğini belirtmiş, ülke ekonomisini düzeltme sözü vermişti. Milei’nin ABD dolarını ülkenin resmi para birimi yapma vaadi halktan büyük destek toplamış, ancak birçok ekonomi uzmanı bunun ekonomik bir felakete yol açacağını ifade etmişti. Yıllık enflasyon oranının yüzde 200’e yaklaştığı Arjantin’de 5 kişiden ikisi yoksulluk sınırının altında yaşıyor.

Bosch, Almanya’da 1500 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Alman devi Bosch’un 1500 kişiyi işten çıkarmayı planladığı açıklandı.

Bosch’tan yapılan açıklamada, diğer şirketler gibi Bosch’un da istihdam seviyesini sipariş durumuna, otomotiv sektöründeki yapısal değişikliklere ve gelecek teknolojilerin pazara yayılmasına göre ayarlamak zorunda olduğu vurgulandı.

Açıklamada, “2025 yılı sonuna kadar Baden-Württemberg eyaletindeki Stuttgart-Feuerbach ve Schwieberdingen tesislerindeki otomotiv bölümünde AR-GE, yönetim ve atış alanlarında, 1500’e kadar personel kapasitesini ayarlama ihtiyacı görüyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Şirketin açıklamasında, Bosch’un işten çıkarmaları, personelin başka departmanlara kaydırılması, erken emeklilik veya gönüllü işten çıkarma anlaşmaları yoluyla yöneteceği belirtildi.

Almanya’nın önde gelen otomobil dergisi Automobilwoche, Bosch’ta işten çıkarmalar için çalışan temsilcileriyle görüşmelerin halihazırda devam ettiğini duyurdu.

Bosch’a göre, otomotiv sektöründeki dönüşümün orta vadede tüm sektörde büyük bir etkisi olacak. Elektrikli hareketliliğe (Elektromobilite) geçiş yüksek ön yatırımlar gerektirirken, zayıf küresel ekonomi, enerji ve hammadde maliyetlerindeki artışın neden olduğu kalıcı enflasyon ve olumsuz döviz kuru etkileri sektörün gelecek beklentilerini daha da kötüleştiriyor.

Öte yandan Bosch, Temmuz 2023’te iş konseyi ile yapılan anlaşmanın ardından şirketin 2027 sonuna kadar Almanya’da hareketlilik (mobillite) ürünleri üreten tesislerinde zorunlu işten çıkarmalardan kaçınacaktı.

MasterChef kim elendi? ŞAŞIRTAN ELEME! Bu akşam MasterChef kim gitti? 10 Aralık 2023 MasterChef kim veda etti? İşte yarışmaya en son veda eden isim!

MasterChef Kim elendi? MasterChef kim gitti? MasterChef’te eleme potasında nefesler tutuldu. İzleyiciler ‘MasterChef kim gitti” sorgulatmasına yöneldi. All Star’da şampiyon olmak isteyen yarışmacılar tüm kozlarını paylaştı. TV8’de yayınlanan, Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya’nın jürisinde yer aldığı MasterChef Türkiye yarışmasında bu haftanın elenen ismi belli oldu. Peki, bu pazar elenen isim kim oldu? İşte Pazar gecesi yarışmaya veda eden isim… 

MASTERCHEF’TE KİM GİTTİ?

MasterChef’te elenen isim bu akşam belli oldu. Yarışmaya veda eden kişi, bu sezon ilk kez puanlama sistemiyle belli oldu.

Esra
Cemre
Dilara
Kıvanç

MasterChef kim elendi ŞAŞIRTAN ELEME Bu akşam MasterChef kim gitti 10 Aralık 2023 MasterChef kim veda etti İşte yarışmaya en son veda eden isim

MasterChef’in ilk turunda Esra, Cemre, Kıvanç ve Dilara arasında torik ile yaratıcılık oyunu oynandı. Her yarışmacı aynı üründen farklı bir tarzda yaratıcılıklarını zorladıkları ürünü elde etti. Birinci tur oylamasında alınan puanlar şu şekilde oldu: 

Esra 14
Dilara 18
Kıvanç 19
Cemre 15 

Yarışmanın ikinci turunda şeflerden Mehmet Şefin tabağı ön plana çekti. Istakoz ağırlıklı menüde ‘bisque’, püre de yer aldı. Zor bir tabak olarak adlandırılan Mehmet şefin tabağını en iyi yapan yarışmacı eleme potasından kurtulan isim oldu. 

Mehmet şefin ıstakoz adlı tabağı yarımşacıları bir hayli zorladı. Sade yağda pişen ıstakozu en iyi yapan hayallerine veda etti. Istakoz kabuklarında yapılan sos yarışmacıların kaderini belirledi.

MasterChef kim elendi ŞAŞIRTAN ELEME Bu akşam MasterChef kim gitti 10 Aralık 2023 MasterChef kim veda etti İşte yarışmaya en son veda eden isim

MasterChef yarışmasının fragmanında; ”Tarih tekerrürden ibarettir.” sözü dikkat çekti. Yarışmanın jüri üyelerinden Somer şefin tanıtımdaki bu sözü gecenin elenen ismini de belli etti. 

Bakan Göktaş, Cenevrede Türklerle bir araya geldi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Birleşmiş Milletler “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 75’inci Yıl Dönümü Bağlamında Ailenin Korunması: Sözden Eyleme” Yüksek Düzeyli Yan Etkinlik kapsamında İsviçre’nin Cenevre kentine geldi. Cenevre Havalimanı’nda, Türkiye’nin BM Nezdindeki Daimi Temsilcisi Güven Begeç, Türkiye’nin Dünya Ticaret Örgütü Nezdinde Daimi Temsilcisi Alpaslan Acarsoy ve İsviçreli yetkililer tarafından karşılanan Bakan Göktaş, daha sonra Türkiye’nin Cenevre Başkonsolosluğu’na geçti.

Başkonsolos İpek Zeytinoğlu Özkan’dan çalışmalara ilişkin bilgi alan Göktaş, İsviçre’ye ilk yerleşen Türklerden Hatice Öztürk, Erol Şeker ve Sami Özkan’ın yanı sıra kentteki Türk toplumu temsilcileriyle de bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek sözlerine başlayan Göktaş, “Avrupalı Türklerden” biri olarak Cenevre’deki Türklerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

“Ben de sizlerin bir kızıyım”

Her göçün bir hikaye barındırdığına vurgu yapan Bakan Göktaş, “Önemli olan yaşadığımız yerde kendi kimliğimizi muhafaza ederek bulunduğumuz çevreye uyum içinde hayatınızı sürdürmek. Ben sizleri görünce kendi hikayemi görüyorum. Ben de sizlerin bir kızıyım. Sizlerle bir arada olmaktan da hem gurur hem mutluluk duyuyorum” dedi.

“Zürih’te de bir aile ataşeliği açmayı planlıyoruz”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak yurt dışında aile ataşelikleri açtıklarını ifade eden Göktaş, “Zürih’te de bir aile ataşeliği açmayı planlıyoruz. Sunduğumuz sosyal hizmet modellerini buradaki vatandaşlarımıza da aktaracağız” ifadelerini kullandı.

Daha sonra toplantıya katılanların taleplerini dinleyen ve sorularını yanıtlayan Göktaş, “Asrın felaketi” 6 Şubat depremlerinin ardından gösterdikleri destekten dolayı İsviçre’deki Türklere teşekkürlerini iletti.

Başkonsolos Özkan ise konuşmasında, Başkonsolosluk’ta ilk defa bir “Bakan-vatandaş toplantısı” düzenlendiğine vurgu yaparak, Bakan Göktaş’ı ağırlamaktan duydukları gururu dile getirdi.

Kimyasal zehirlenmelere neden oluyor! Seyreltmiş uranyum bombası nedir?

Ölüm, hastalık, soğuk, açlık, çaresizlik… Bütün bu acıların yaşandığı yerin adı Gazze… İsrail’in katliamları sürerken atılan bombalar dehşete düşürüyor. Uzmanlar İsrail’in Gazze’de seyreltilmiş uranyum bombalarını kullandığını söylüyor. CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk bu konuyu mercek altında aldı ve Emekli Kurmay Albay Doç. Dr. Oğuzhan Ergün ile konuştu. İşte o bombalar ve Gazze’deki son durum…

MasterChef Dilara kimdir, nereli? Dilara Başaran kendi sezonunda kaçıncı oldu, evli mi? MasterChef Dilara instagram adresi!

Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya’nın jürisinde bulunduğu MasterChef Türkiye yarışmasında Dilara Başaran’ın hayatı merak ediliyor. Yarışmada tek kadın yarışmacı olarak adını son dörde yazdırmak isteyen Dilara kaç yaşında?

Dilara 2021 yılında MasterChef’i 5. tamamladı.

MasterChef Dilara kimdir?

Dilara Başaran, 1997’de dünyaya geldi. Liseyi Turizm Anadolu Lisesi’nde okuyan yarışmacı, ardından Turizm Otel İşletmeciliği bitirdi.

24 yaşında ve yarışmaya İstanbul’dan katılan Başaran, 15 yaşında sektöre stajyer olarak adımını attı. İstanbul’un en iyi otellerinden birinde bu mesleğe başladığını ve 7-8 yıldır da bu şekilde devam ettiğini belirtiyor. Türkiye’nin pek çok farklı bölgesinde, yurtdışında bilinen otel ve restoranlarında aşçı olarak çalıştığını aktaran MasterChef Dilara, emlak sektöründe olan ailesine de zaman zaman yardım ediyor.

MASTERCHEF KİM ELENDİ?

2 yılını Kuveyt’te geçiren Dilara Başaran, iyi seviyede İngilizce biliyor. Dilara ilaveten başlangıç seviyesinde de Arapça konuşabilmektedir.

MasterChef Dilara kimdir, nereli Dilara Başaran kendi sezonunda kaçıncı oldu, evli mi MasterChef Dilara instagram adresi

MasterChef Dilara Başaran’ın instagram adresi @dilarabasarann olarak biliniyor. Dilara’nın 83 binden fazla takipçisi bulunuyor.

MASTERCHEF DÖRDÜNCÜ CEKET KİMİN OLDU?

MasterChef Türkiye’ye Dilara Başaran veda etti. Dilara veda ederken şu sözleri söyledi: 

MasterChef Dilara kimdir, nereli Dilara Başaran kendi sezonunda kaçıncı oldu, evli mi MasterChef Dilara instagram adresi
Bu hafta aslında hafta başladığından beri kafamı toparlayamıyordum. Korkum benim düşmanım oldu. Hayatım boyunca hep bununla savaştım. Ağlamayacağım söz verdim ama ağlıyorum.

MasterChef Dilara kimdir, nereli Dilara Başaran kendi sezonunda kaçıncı oldu, evli mi MasterChef Dilara instagram adresiBen hayatta hep insanlardan şunu duydum: Sen bu mesleği yapma. Sen kadınsın başka bir iş yap. Ailem bile bu mesleği yapmamı istemiyorlardı.

Hayatta hiçbir zaman pes etmedim. Son damlasına kadar savaştım. Olmadı. Bazen bazı şeyler ellerimizde değildir.
MasterChef Dilara kimdir, nereli Dilara Başaran kendi sezonunda kaçıncı oldu, evli mi MasterChef Dilara instagram adresi

Ben sadece buradan kız çocuklarına ve kadınlara tek bir şey söylemek istiyorum: Size yapamazsın diyenler olacak, senden olmaz, sen başaramazsın diyenler olacak. Ama siz durmayın olur mu? Sadece çalışın. Bir gün ben çok iyi bir iş kadını olacağım ve o kız çocuklarının yanında olacağım.
MasterChef Dilara kimdir, nereli Dilara Başaran kendi sezonunda kaçıncı oldu, evli mi MasterChef Dilara instagram adresi

Son dakika: Süper Loto çekilişi sonuçları belli oldu! 10 Aralık 2023 Süper Loto bilet sonucu sorgulama ekranı!

Salı, Perşembe ve Pazar günleri gerçekleşen Süper Loto çekilişinde heyecanlı bekleyiş sona erdi. Milli Piyango TV YouTube hesabından canlı yayınlanan Süper Loto çekilişi noter huzurunda gerçekleşti. Süper Loto sonuçları, millipyiangoonline.com ve Milli Piyango Online mobil uygulamalarından sorgulanıyor. 

10 Aralık 2023 Süper Loto sonuçları

SON ÇEKİLİŞ SONUCU

Çekiliş no: 148 10/12/2023 – 21:30

6 13 18 35 44 50

SÜPER LOTO SONUÇ SORGULAMA EKRANI

Son dakika: Süper Loto çekilişi sonuçları belli oldu 10 Aralık 2023 Süper Loto bilet sonucu sorgulama ekranı

Brandon Creed’in İyi Dünyası – Billboard

Ariana Grande’nin Brandon Creed’de yeni bir menajeri var. Kaynaklara göre süperstar, yeni kurduğu Good World Management firmasıyla anlaşma imzaladı Reklam panosu.

Grande, Ağustos ayında Scooter Braun’un SB Projeleri’nin uzun süreli yöneticiliğinden ayrıldığında büyük manşetlere çıkmıştı. Grande, çığır açan ilk albümünü çıkardığı 2013 yılından beri şirketteydi. Saygılarımla.

Keşfetmek

Keşfetmek

En son videoları, grafikleri ve haberleri görün

En son videoları, grafikleri ve haberleri görün

“[Ariana] Onu oyunculuk ve müzik arasında farklı bir düzeyde anlamasından hoşlanıyor, önünde daha pek çok şey var ve planlarını gerçekleştirmesine yardımcı olacak yeni bir destek sistemi bulduğu için heyecan duyuyor” diyor duruma yakın bir kaynak.

Başka bir kaynak, “Odak noktasının sanatı olmasını istiyor ve onun sanatını ve vizyonunu her şeyin önüne koyuyor” diye ekliyor. “O, hayatının ve kariyerinin bir sonraki bölümü için vizyonlarını gerçekleştirmesine yardımcı olacak mükemmel kişi.”

Önceki müşterileri arasında Bruno Mars ve Lizzo’nun da bulunduğu uzun süreli bir yönetici olan Creed, 2017 yılında kendi The Creed Company’yi The Creed Company ile birleştirdi. Irving Ve Jeffrey Azofffirması Full Stop Management’ı kuracak. Temmuz ayında Azoff’lardan ayrıldı ve Good World Management’ın kurulduğunu duyurdu ve müşterileri Mark Ronson, Troye Sivan ve Charli XCX’i de yanında getirdi. Grande o zamandan bu yana üçüncü büyük transferini gerçekleştiriyor.

Ağustos başında Creed ve Lydia Asrat Good World ve Asrat’ın Q10’u aracılığıyla Normani ile ortak yönetim anlaşması imzaladıklarını duyurdu. Daha sonra Eylül ayında bir başka eski Braun müşterisi olan Demi Lovato ile sözleşme imzaladı.

Grande’nin Billboard 200’de sekiz liste albümü vardı; bunlardan altısı ilk 10’a girdi, beşi ise listenin başında yer aldı. Onun son sürümü, Pozisyonlar2020’de listenin zirvesine çıktı ve iki hafta 1 numarada kaldı.
Hot 100’de 73 giriş kaydetti; bunlardan 20’si ilk 10’da yer aldı ve bunlardan yedisi 1 numara oldu. En son Mart 2023’te The Weeknd ile yaptığı “Die for You” remix ortak çalışmasıyla listenin başında yer aldı.

Luminate’e göre, şarkı kataloğunda ABD’de 23,5 milyar isteğe bağlı resmi dinleme gerçekleştirdi. Albümleri ABD’de 22,4 milyon eşdeğer albüm birimi kazandı; bunun 3,3 milyonu geleneksel albüm satışlarıdır.

Grande yakın zamanda stüdyoda Instagram’da paylaştığı bir dizi fotoğrafla yakında çıkacak olan yedinci stüdyo albümünün tanıtımını yaptı. Aralarında Selena Gomez, Billie Eilish ve SZA’nın da bulunduğu sanatçılar, pop yıldızının beklenen dönüşüne ilişkin yorumlarda heyecanlarını dile getirdi.

9 Aralık Cumartesi günü Grande “Oh Noel Baba!” performansını sergiledi. New York’ta Mariah Carey ile birlikte. Gelecek yıl uzun zamandır beklenen dizide Cynthia Erivo ile birlikte Glinda rolünü oynayacak. Kötü film.

Taner Ölmez ve Ece Çeşmioğlu’nun Kızlarıyla Birlikte Verdikleri Aile Pozları Gözlerinizden Kalpler Çıkartacak!

2021 yılında dünyaevine giren Taner Ölmez ve Ece Çeşmioğlu, yaptıkları işlerin yanı sıra mutlu aile ilişkileri ile de çok konuşulan bir çift. 2022 yılında kızları Zeynep’i kucaklarına alarak mutluluklarına mutluluk ekleyen çiftin ikinci bir bebek beklediği haberi de bir süre önce gündeme gelmişti. Aileden öyle güzel fotoğraflar geldi ki, bakmaya doyamayacaksınız! 😍

Beşiktaş’ın stoperi Eric Bailly’ye tehdit mesajları

Beşiktaş forması giyen Eric Bailly’nin kendisine borcu olduğunu iddia eden bir menajer, 29 yaşındaki futbolcuya Fenerbahçe derbisi sırasında tehdit mesajları gönderdi.

ensonhaber.com

Beşiktaş’ın savunma oyuncusu Eric Bailly, İngiltere’de gündem oldu.

Mirror’da yer alan habere göre Bailly’nin kendisine borcu olduğunu iddia eden bir menajerin 29 yaşındaki futbolcuya Fenerbahçe derbisi sırasında tehdit mesajları yolladığı belirtildi.

Menajerin Bailly’nin Beşiktaş’a olan aktarıminden dolayı 29 yaşındaki futbolcunun kendisine borcu olduğunu öne sürdüğü ve bu nedenle mesajlar gönderdiği aktarıldı.

“Seni lanetleyeceğim”

Menajerin derbi sırasında Bailly için önce, “Seni lanetleyeceğim” şeklinde mesaj gönderdiği iddia edildi.

Bailly’nin Fenerbahçe’nin kazandığı ikinci penaltıya nedeniyet vermesinin ardından ise menajerin bu kez, “Lanetimin sana ne yaptığını görmekten mutluyum. Sen bir erkek değilsin. Sen büyük bir bir Mickey Mouse’sun!” ifadelerini yazdığı kaydedildi.

Beşiktaş’a bildirildi

Söz konusu menajerin Bailly’yi ‘adam göndermekle tehdit’ ettiği ve durumun Beşiktaş’a bildirildiği belirtildi.

Siyah-beyazlı kulübün de konuyu polise taşıyacağı vurgulandı.

Bailly’nin menajerinden açıklama

Eric Bailly’nin menajeri olan Severin Bohui ise futbolcunun aktarıminde anlaşmaya kendisinden başka kimsenin dahil olmadığını söyledi.

Bohui, “Ona tehditler ve mesajlar göndermeyi, şantajı bırakmadı. Eric’in kendisine borcu olduğunu ima ediyor çünkü Eric’in Beşiktaş’a aktarıminde aracılık yapanlardan biriydi” derken açıklamalarını, “Eric’e bu adamla rastgele bir aracılık sözleşmesi imzalayıp imzalamadığını sordum, ‘Hayır’ dedi. Kulübe de bu adamı tanıyıp tanımadıkların, Eric’le kendileri adına konuşmasını isteyip istemediklerini sordum, ‘Hayır’ dediler. Menajerlerin anlaşmalara burnunu sokmaya çalıştığı aynı eski hikaye. Kesin olan bir şey varki bu adam Eric’i taciz etmeyi bırakmadı. Hatta Fenerbahçe maçında sonra bile ona mesaj gönderdi. Eric’i adam göndermekle tehdit ediyor. Bu yüzden onu önlemenin problemu çözeceğini sanmıyorum. Bu FIFA’dan ziyade bir güvenlik problemu” diye tamamladı.