Mesaj veya Arama Yoluyla Yalnızca Cinsel Birliktelik İçin İletişime Geçilen İlişki Yöntemi ‘Booty Call’ Nedir?

Günümüzde pek çok farklı ilişki çeşidi bulunuyor ve Booty Call da bunlardan bir tanesi. Yalnızca belli amaçlar için iletişime geçilen bu ilişki …

22.11.2022
Mesaj veya Arama Yoluyla Yalnızca Cinsel Birliktelik İçin İletişime Geçilen İlişki Yöntemi ‘Booty Call’ Nedir?

Günümüzde pek çok farklı ilişki çeşidi bulunuyor ve Booty Call da bunlardan bir tanesi. Yalnızca belli amaçlar için iletişime geçilen bu ilişki türünü siz de yaşıyor olabilirsiniz. Biz de bu ilişki biçiminin detayları ve böyle bir ilişki yaşayıp yaşamadığınızı anlamanıza yardımcı olacak işaretleri sizin için listeledik.👇

Kaynak: .

‘Booty call’ nedir önce onunla başlayalım.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 0 JZUbsby4

Tam olarak sözlük karşılığı bir kişinin biriyle cinsel birliktelik ayarlamak için telefon araması veya mesaj atmasıdır. Bu terim aynı zamanda duygusal olarak bağlı olmadığınız ve yalnızca cinsel birliktelik için biraraya gelinen kişi için de kullanılıyor.

Ancak bunu sexting ile karıştırmamalısınız.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 1 aQMcbPpS

Siz şu sıralar internette mutlaka karşılaşmış olsanız da biz yine de tekrar anlatalım: Sexting, telefonla ya da herhangi bir teknolojik cihazla cinsel içerikli mesajlaşmalardır. Yani bir nevi sanal sekstir ve sextingin içine fotoğraflar ve videolar da girebilir.

Booty Call konusuna geri dönelim.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 2 vDpwkB8K

Booty call ilişki önceden daha basitti ve işin kuralları her iki taraf için daha açıktı ancak işler artık pek eskisi gibi yürümüyor. Partnerlerin bazı davranışları diğer tarafta kafa karışıklığı yaratabiliyor. Yanılgıya düşmemeniz için karşınızdaki kişinin sizi bir booty call olarak gördüğünü gösteren 10 işarete gelin bir bakalım.

1. Randevular hep cinsel birliktelik ile sonuçlanır.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 3 zHATmNTY

Booty call olup olmadığınızı randevularınızın hiç randevu gibi olmamasından anlayabilirsiniz. Karşı taraf eğer sizi böyle görüyorsa akşam yemeğine, sinemaya veya konser gibi aktivitelere asla gitmezsiniz. O bunları yaparken sizi dahil etmez ya da siz bunları yaparken o size katılmak istemez.

2. Özel günleri kutlamak söz konusu bile değildir.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 4 eOGqBM1Q

Bu tür bir ilişk içindeyseniz, özel günleri asla birlikte kutlamaz veya birlikte geçirmezsiniz. Doğum gününüzü bile son dakikada kutlayabilir ve hatta sizin için düzenlenen doğum günlerine dahi katılmaz.

3. İhtiyacınız olduğunda yanınızda olmaz.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 5 dRUWOqN6

Desteğe ihtiyacınız olduğunda karşınızdaki kişi ortadan kayboluyorsa, şüphelenmeniz gereken durumlar var demektir. Genelde meşgul olduğunu söyleyerek işin içinden çıkabilir. Örneğin bir yakınınızı kaybettiğinizde, haftalar boyunca yalnızca birkaç mesaj atacakktır.

4. O kişiye ulaşabilmenin tek yolu mesajlaşmaktır.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 6 9M6AyGq3

Karşınızdaki kişi sizi booty call olarak görüyorsa, tek iletişim aracınız mesajlaşmadır. Sosyal medyada birbirinizi eklemezsiniz ve arkadaşlarıyla dahi iletişime geçemezsiniz.

5. Ailesiyle asla sizi tanıştırmaz.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 7 9WY7kGjR

Ailesinin tek bir üyesiyle, en yakın arkadaşıyla veya en yakın arkadaşının eşiyle sizi asla tanıştırmaz. Eğer ailesi ülkenin öbür ucunda yaşamıyorsa ve eğer siz de normal bir ilişki içindeyseniz, en azından ara sıra aile üyelerinden biriyle yolunuz kesişmelidir ancak sizi booty call olarak görüyorsa bu asla yaşanmayacaktır. Bu durum arkadaşları için de geçerlidir. Arkadaşlarıyla görüştüğünde sizi bu görüşmelerin dışında bırakacaktır.

6. Konu sürekli cinsel birlikteliğe gelir.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 8 7q5NMza5

Size asla hediye almıyor veya mesajlarında sadece bir daha ne zaman takılacağınızdan bahsediyorsa, o kişi için booty call olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Hatta belki de en sevdiğiniz yiyeceklerle ilgili sıradan bir konuşma bile sürekli cinsel birlikteliğe gelebilir.

7. Birliktelikten sonra hemen yanınızdan ayrılır.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 9

Asla geceyi sizinle geçirmez ve akşam 9’dan önce de onu görmeniz pek mümkün değildir. Bir ihtimal sizde yatıya kalsa dahi, daha şafak sökmeden ve tek kelime etmeden oradan ayrılır.

8. Başkalarıyla da görüşür.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 10

Konuşurken sık sık başka kadınların lafını edebilir. Bahsettiği kişilerle bir ilişkisi olmayabilir ancak burada zaten amacı hayatlarındaki tek kişinin siz olmadığını ima etmektir.

9. Açık açık bir ilişkide olduğunuzu kimseye duyurmaz.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 11

Sosyal medyasında ya da başka bir şekilde sizinle birlikte olduğuna dair hiçbir şey bulundurmayabilir. Tabii ki ilişkinin başlarında böyle bir şey yapması beklenemez ancak bir süre sonra dahi yapmıyorsa bir problem var demektir.

10. Son olarak, tek amacı sadece cinselliktir.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 12 5Jpd7GV2

Tam olarak söylemese de, buna benzer şeyleri ima edecektir. Sizinle birlikte olmaktan keyif alsa da, bir ilişkinin içinde olmak istemiyor ve hala arayış içinde olabilir. Tabii eğer tüm bu saydığımız maddeler size uyuyorsa, ortada bir problem yok demektir çünkü zaten ikinizin de istediği bu olduğu sürece ilişkiniz bunun ötesine gitmeyecektir. Ancak bu kişiden farklı beklentileriniz varsa bir an önce bu ilişkiyi bitirmeniz gerekir.

Peki karşınızdaki kişiye istediğinizin bu olmadığını nasıl açıkça ifade edebilirsiniz?

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 13 PTraMaJ6

İşe ne istediğinizi belirten açık bir dil kullanarak başlayabilirsiniz. İstediğiniz ilişki biçiminin bu olmadığını, hatta eğer bu kişiyle bir ilişki istiyorsanız nasıl bir ilişki istediğinizi açık açık anlatın.

Sınırlarınız olduğunu belli edin.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 14 Rn5NGVOK

Konuştukan sonra bir ilişki içinde olamayacağınıza karar verdiyseniz, o kişiyle yapmakta rahat olduğunuz ve rahat olmadığınız şeyler için sınırlar koyun. Hangi davranışın kabul edilemez olduğunu söyleyin ve sözünüzden geri dönmeyin.  Örneğin, ona sadece haftada belirli sayıda ve gündüz görüşebileceğinizi söyleyin. Eğer size geç saatlerde buluşmak için mesaj atıyorsa, bu saatte atmamasını ve takılmak istiyorsa daha erken bir saatte görüşebileceğinizi söyleyebilirsiniz.

İkinizin de aynı şeyi istediğinden emin olun.

mesaj veya arama yoluyla yalnizca cinsel birliktelik icin iletisime gecilen iliski yontemi booty call nedir 15 nMwl8JHe

Biriniz ciddi bir şey istemiyor ama diğer kişi bir ilişki istiyorsa, bu zıtlık aranızdaki ilişkiyi kolayca bozabilir. Bir müddet görüştükten sonra kendisine açıkça bir ilişkiden beklentisini sorabilirsiniz. Sizinle aynı beklentiye sahip olmadığı için bunu sormak stresli olabilir ama bu yine de sizinle aynı şeyi istemeyen bir kişiyle vakit harcamaktan daha iyidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

magazin haberleri