Yaşam

Muğla’da aparttaki kiracısını kimyasal sıvı dökerek çıkarttı

İHA

Muğla’nın Marmaris ilçesinde korkunç bir olay meydana geldi.

Bir işletmeden gelen kimyasal gaz zehirlenmesi ihbarı üzerine adrese çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis sevk edildi.

Olay yerinde yapılan incelemede işletme sahibi H.G.U. isimli şahsın, aparttan yoğun bir koku geldiğini ve 203 numaralı odada kalan kiracılarının kendisini suçladığını iddia etti.

Öte yandan apartın temizlik görevlisinin yeni temizlik yaptığını, temizlik maddelerini yanlış karıştırdığını düşündüğü bilgisini verdiği de öğrenildi.

“Ben sizi kendi yöntemlerimle çıkarırım”

Apartta kalan kiracılar ise apart işletmecisinin kapıyı açıp içeri bir gaz sıkıp kapıyı kapatıp kaçtığını, bu gaz neticesinde nefes alamadıklarını, işletme sahibinin kendilerini çıkartmaya çalıştığını bu konuyla alakalı daha önce şikayetçi olduklarını ve adli süreçlerinin devam ettiğini, birkaç gün önce işletme sahibinin ‘Ben sizi kendi yöntemlerimle çıkarırım’ tarzı söylemleri olduğunu’ iddia etti.

“Temizlik malzemesi olarak su ile karıştırdım”

Apart sahibinin “temizlikçinin karışımı zehirlemiş olabilir” dediği temizlik görevlisi Ş.B. ise polislere verdiği ifadesi ortaya çıktı.

İfadede ise şunlar yer aldı:

H.G.U. apartın katlarını temizliğinin yapılmasını istedi. Ben de temizliğe başladım. Temizlik malzemesi olarak su ile karıştırdım. Temizliği tam bitirmediğim esnada apart görevlisi H.G.U. yanıma geldi. Acıktığını mutfaktan yoğurt ve ekmek alıp kendisine getirmemi istedi. Şahsa yoğurt ve ekmek götüreceğim sırada apart içerisinde yoğun bir koku geldi ve nefes alamayıp kendimi dışarı attım.” dediği öğrenildi.

Hastaneye kaldırıldılar

Apart görevlisi H.G.U’ın kendisini arayarak, “Klor ile çamaşır suyunu karıştırdın ondan dolayı bu durum meydana geldi sen anladın” dediğini, kendisinin ise temizlikte böyle malzemeler kullanmadığını şahsa söylediğini belirten temizlik görevlisi Ş.B., apart sahibinin tekrardan, “Anladın sen, anladın sen” dediğini” söyleyerek üzerine atılan iftirayı kabul etmediğini belirtti.

Yaşanan olay sonrası, apartta yaşayan ve çıkarılmak isteyen kiracılardan S.B., D.B., D.B., Y.E., N.E. yapılan karışımdan etkilenerek hastaneye sevk edildi.

Gözaltına alındı

Apart sahibi H.G.U. ise Marmaris Cumhuriyet savcılığı talimatı ile gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu