Yaşam

Polonya’da HIMARS çoklu roketatar merkezi kurulacak

Polonya’da bu yıl içerisinde HIMARS çoklu roketatar merkezi kurulacağı belirtildi.
Polonya’dan savunma sanayisine yönelik yeni bir adım geldi. ABD’deki 3 günlük ziyaret çerçevesinde Maryland’deki Teknoloji ve Havacılık şirketi Lockheed Martin’e giden Polonya Başbakan Yardımcısı ve Milli Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak açıklamada bulundu.

AVRUPA İÇİN ÜRETİM NOKTASI

Blaszcak, bu yılın sonlarında Polonya’da HIMARS çoklu roketatar merkezi kurulacağını söyledi. Birçok Avrupa ülkesinin HIMARS çoklu roketatar sistemiyle ilgilendiğini belirten Blaszczak, merkezin yalnızca Polonya değil, diğer Avrupa ülkeleri için de üretim noktası olmasını amaçladıklarını bildirdi.

Teknoloji ve Havacılık Şirketi Lockheed Martin yöneticileriyle görüştüğünü belirten Blasczak, şirketin Polonya savunma sanayisiyle iş birliğine hazır olduğunu açıkladı. Blasczak, ABD’nin de Polonya savunma sanayisinin geliştirilmesi konusunda işbirliğine ilişkin güvence verdiğini ifade etti.

Söz konusu HIMARS çoklu roketatarlarını 2019 yılında sipariş ettikleri belirten Blaszcak, bu yıl yine HIMARS çoklu roketatarlarının 18. Mekanize Tümen’e teslimatının gerçekleşeceğini aktardı.
 

KAYNAK: İHA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu