Tupac Shakur cinayeti yeniden gündemde: Tupac Shakur kimdir, ne zaman öldürüldü? – Son Dakika Dünya Haberleri

16 Haziran 1971 doğumlu Tupac Amaru Shakur, rap müzik sanatçısı, şair, senarist, oyuncu ve yapımcıydı. 2Pac, Pac ve Makaveli adlarıyla da bilinirdi.Tupac’ın şarkılarının birçoğunun ana teması varoşlardaki şiddet ve zorluklar, ırkçılık, sosyal problemlar ve Doğu Yakası-Batı Yakası kavgasında diğer rapçilerle yaşadığı sürtüşmelerdi.

Kariyerinin ilk yıllarında Tupac, katıldığı Digital Underground isimli grupta ilk başlarda sahne elemanı ve arka plan dansçısı olarak görev yaparken daha sonra MC’liğe geçti. İlk resmî şarkısı olan Same Song’u Shock G ile seslendirdi. Grubun başarılı olmasıyla Tupac, 2Pacalypse Now adlı ilk albümünü çıkardı.. “California Love”, “All Eyez On Me” ve “Changes” gibi hit parçalarla müzik listelerinde zirvedeye ulaşan rapçi aynı zamanda Juice, Poetic Justice, Above The Rim, Gridlock’d ve Gang Related gibi filmlerde de yer aldı.

Tupac Shakur cinayeti yeniden gündemde: Tupac Shakur kimdir, ne zaman öldürüldü? - 1

TUPAC’IN ÖLÜMÜ HAKKINDA

7 Eylül 1996’da Las Vegas, Nevada’da 4 kez vuruldu. Hastaneye kaldırıldıktan 6 gün sonra solunum ve kalp yetmezliği tanısıyla öldü.

​​​​​Rapçinin ölümüyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Clark County Bölge Başsavcı Yardımcısı Marc DiGiacomo, Duane Keith Davis’in cinayet işlemekle suçladığını duyurdu. DiGiacomo, gözaltına alınan Davis’i, 1996’da 25 yaşındayken öldürülen Shakur’un “ölüm emrini veren” kişi, “sahadaki, olay yerindeki lider” olarak tanımladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir