Yaşam

Ümit Özdağ’ı ziyaret eden Milliyetçiler Dayanışma Platformu, Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı

Milliyetçiler Dayanışma Platformu, bugün Zafer Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Platform adına eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Salih Dilek, Salih Kılıç, Mesude Atılgan ve Mustafa Aydın; Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile bir araya geldi. Eski Bakan Yaşar Okuyan, görüşmeler sonucunda Kemal Kılıçdaoğlu’na 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek cumhurbaşkanı 2. tur seçiminde destek verileceğini açıkladı. Özdağ, ziyaret ile ilgili sosyal medya paylaşımında; “64 ildeki Türk Milliyetçilerinin desteğini açıkladılar” bilgisini verdi.

umit ozdag i ziyaret eden milliyetciler dayanisma 15955070 5749 m

“SİNAN OĞAN’IN SON YAPTIĞI HAMLE BÜYÜK BİR İNFİAL YARATMIŞTIR”

Görüşmenin ardından konuşan eski Bakan Yaşar Okuyan, “Bizi buraya iten en önemli sebep en azından kendi adıma söyleyeyim, Genel Başkan da biliyorum, buradaki arkadaşlar da biliyor, birinci turda ben ve benim gibi birçok arkadaş Sinan Oğan’a oy verdik. Milletvekili seçiminde yine Zafer Partisi’ne oy verdik. Sinan Oğan’ın son yaptığı hamle bizim kesimde, milliyetçi arkadaşlarımızda büyük bir infial yaratmıştır. Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı olduğu için Sinan Oğan’a ben ve benim gibi arkadaşlar oy verdik. O, enteresan bir çizgide devam ediyor. Allah yolunu açık etsin.” dedi.

umit ozdag i ziyaret eden milliyetciler dayanisma 15955070 6551 m

“ÜMİT ÖZDAĞ SAYESİNDE BU KARARI ALDIK”

Okuyan sözlerine şöyle devam etti: “Biz bu seçimde oy kullanacaksak ve ortak aldığımız kararda Sayın Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceksek Sayın Genel Başkanın sayesindedir. Bunu açıklıkla söylüyorum çünkü Sinan Oğan hadisesi bizi tamamen boşluğa itmiştir. Bizim gönlümüzden geçen daha rahat hareket edebilmemiz için Sayın Genel Başkanın orada hassasiyetlerini biliyoruz. Mültecilerle ilgili hassasiyetini biliyoruz. Vatanseverliği ile ilgili hassasiyetini biliyoruz. Bölücülere karşı ve benzeri terör örgütlerine karşı olan hassasiyetini de bildiğimiz için biz kendi kanaatimiz olarak bunu paylaşıyoruz; Sayın Kılıçdaroğlu keşke Sayın Genel Başkana İçişleri Bakanlığı’nı ve partiden de bir iki kişiyi en iyi yerlerde değerlendirsin. Bu da bizim samimi isteğimiz ve talebimizdir.”

umit ozdag i ziyaret eden milliyetciler dayanisma 15955070 2233 m

“BİR KADER SEÇİMİ”

Okuyan’ın ardından konuşan Özdağ ise, “Bir kader seçimi; Türkiye, göçmenistan olacak mı yoksa Türkiye, Türkiye olarak mı kalacak? Bunu bir referandum olarak görüyoruz. Türk halkının, Türkiye’nin örtülü istilasına ‘hayır’ diyeceğini düşünüyoruz. Sadece Türkiye’nin örtülü istilasına ‘hayır’ demekle kalmayacaksınız aynı zamanda terör örgütleriyle etkili, stratejik, uzun vadeli bir mücadelenin de yaşama geçirilmesine şahit olacaksınız. Türk milliyetçileri, Atatürkçüler devletin kuruluş esasları konusunda, Anayasanın ilk dört maddesi, 66’ıncı maddesi konusundaki hassasiyetlerini bu süreçte net bir şekilde ortaya koymuşlar.” ifadelerini kullandı.

umit ozdag i ziyaret eden milliyetciler dayanisma 15955070 4646 m

“ZAFER PARTİSİ BU MÜCADELENİN GÜVENCESİDİR”

Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk siyasetinin vazgeçilmez temel ilkeleri olduğunu tekrar teyit etmiştir. Bunun ötesinde Türkiye’nin ve Türk Milletinin varlığını ve birliğini korumak için Türkiye’ye yönelik bir savaş biçimi olan terörizme karşı da en etkili şekilde mücadele etmek gerekir. Zafer Partisi bu mücadelenin güvencesidir. Zafer Partisi 13 milyon sığınmacının vatanlarına, devlet hukukuna ve insan haklarına uygun bir şekilde ama Türk halkının da yüksek menfaatlerini koruyacak bir anlayışla bir sene içerisinde geri yollanmalarının güvencesidir. Pazar günü yapılacak seçimlerde Türk halkından oyunu Türkiye’yi geri almak, göçmenistan olmayacak şekilde kullanmasını hassasiyetle rica ediyorum.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu